Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2014, 13:00

autor: Michał Jodłowski

Mass Effect 4 - pogłoski o zwiastunie na targach E3

Według nieoficjalnego, choć wiarygodnego źródła, zwiastun nowej gry z serii Mass Effect jest już gotowy od jakiegoś czasu i może zostać pokazany w czasie tegorocznych targów E3.

Czy zobaczymy logo Mass Effect na tegorocznych targach E3? - Mass Effect 4: zwiastun jest gotowy i może zostać pokazany na E3 - wiadomość - 2014-06-02
Czy zobaczymy logo Mass Effect na tegorocznych targach E3?

Branżowy informator znany jako Shinobi602 – odpowiedzialny za przecieki, które ostatecznie okazywały się prawdziwe – poinformował w jednym ze swoich tweetów, że nowa gra z serii Mass Effect posiada gotowy zwiastun już od jakiegoś czasu. Stwierdził też, że może on zostać pokazany na tegorocznych targach E3 w Los Angeles (odbędą się one już za tydzień). Warto przypomnieć, że niecały miesiąc temu inny informator, znany jako Thuway, podał, że nowy Mass Effect zostanie zademonstrowany w czasie wcześniej wspomnianej imprezy. Obaj panowie odpowiedzialni są za ujawnienie domniemanego (przynajmniej roboczego) tytułu czwartej odsłony kosmicznej gry TPP – Mass Effect: Contact, o czym pisaliśmy całkiem niedawno w Serwisie Informacyjnym.

Oczywiście pod słowem „zwiastun” może kryć się wiele rzeczy. Trzeba pamiętać, że studio Bioware obecnie skupia się na promocji ich najnowszej gry RPG – Dragon Age: Inkwizycja – więc możliwe, że nie otrzymamy niczego więcej poza krótkim, enigmatycznym teaser trailerem (jeśli w ogóle cokolwiek otrzymamy). Inną datą, która zdecydowanie nadaje się na dzień premiery zwiastuna, jest 7 listopada (czyli miesiąc po premierze trzeciego Dragon Age), kiedy to od dwóch lat obchodzony jest N7 Day – swojego rodzaju święto fanów kosmicznej serii. Tego dnia w ubiegłym roku pokazano pierwsze zdjęcia (bo trudno było nazwać je screenshotami) z prac nad nowym Mass Effect, które można obejrzeć w Serwisie Informacyjnym.

Sprawa wyjaśni się już w przyszłym tygodniu, więc nie będziemy musieli długo czekać. W międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z kompendium wiedzy o Mass Effect 4.