Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2014, 13:05

autor: luckie

Wieści ze świata (Assassin’s Creed: Unity, Giana Sisters vs. Super Meat Boy, PlayStation 4) 2/6/14

Dziś piszemy m.in. o pierwszym obrazku ukazującym twarz głównego bohatera Assassin’s Creed: Unity, plotkach na temat gry Giana Sisters vs. Super Meat Boy oraz nowej wersji PlayStation 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (koniec o 19:00 we wtorek):

 1. Luftrausers – obniżka 40% - 5,39 (ok. 22 zł), WWW

Assassin’s Creed: Unity

Pierwsze spojrzenie na protagonistę Assassin’s Creed: Unity (źródło: Twitter) - Wieści ze świata (Assassin’s Creed: Unity, Giana Sisters vs. Super Meat Boy, PlayStation 4) 2/6/14 - wiadomość - 2014-06-02
Pierwsze spojrzenie na protagonistę Assassin’s Creed: Unity (źródło: Twitter)

W jednym ze sklepów sieci GameStop zauważono plakat zdradzający informacje na temat DLC dołączanego do pre-orderów Assassin’s Creed: Unity, zatytułowanego Chemical Revolution. Jednocześnie jest to pierwszy obrazek, na którym widać twarz głównego bohatera najnowszej odsłony serii. Zdjęcie opublikował na Twitterze użytkownik CriptAssassINI.

Giana Sisters vs. Super Meat Boy

Niemiecki serwis USK (lokalna komisja klasyfikująca gry wideo) wyszczególnił grę zatytułowaną Giana Sisters vs. Super Meat Boy. Produkcja ma rzekomo trafić na PC nakładem firmy Headup Games. Można ją również znaleźć w niemieckim Amazonie, jako Clash of Games: Giana Sisters vs. Super Meat Boy, gdzie dodatkowo podano informację o dacie premiery, wyznaczonej na 26 czerwca 2014 roku. Do tej pory gra nie została oficjalnie zapowiedziana.

Telltale Games

Najnowsze przygodówki od Telltale Games ukażą się również na PS4 i XONE - Wieści ze świata (Assassin’s Creed: Unity, Giana Sisters vs. Super Meat Boy, PlayStation 4) 2/6/14 - wiadomość - 2014-06-02
Najnowsze przygodówki od Telltale Games ukażą się również na PS4 i XONE

Studio Telltale Games oficjalnie zapowiedziało swoje trzy najnowsze przygodówki na PlayStation 4 i Xboksa One. The Walking Dead: Season One, The Walking Dead: Season Two oraz The Wolf Among Us trafią na konsole nowej generacji w tym roku. Gry będą dostępne zarówno na fizycznych nośnikach, jak i w wersji cyfrowej. Użytkownicy PlayStation 3 i Xboksa 360 również będą mogli się zaopatrzyć w pudełkowe wydanie dwóch ostatnich tytułów (po tym, jak ukażą się wszystkie epizody). Twórcy podają, że przedsprzedaż wspomnianych produkcji już ruszyła. Dokładna data premiery zostanie ujawniona wkrótce.

PlayStation 4

Jak donosi serwis DualShockers, dokumentacja Federalnej Komisji Łączności (FCC) zdradza informacje o nowej wersji PlayStation 4 z numeracją CUH-11XXA (oryginalna konsola posiada numerację CUH-10XXA). Z danych FCC wynika, że pod względem wyglądu nie będzie się ona różnić od pierwszej serii konsol. Zmieni się natomiast odbiornik Wi-Fi (Planar Inverted-F Antenna zostanie zastąpiona przez Inverted-F Antenna), co w praktyce powinno oznaczać szybszy przesył danych. W dokumencie nie wspomniano o innych zmianach. Szczegółowe dane zostały objęte klauzulą poufności na okres 180 dni – być może po jego upływnie dowiemy się czegoś więcej.

Atari

Niezwykłe znalezisko w Nowym Meksyku (źródło: Microsoft) - Wieści ze świata (Assassin’s Creed: Unity, Giana Sisters vs. Super Meat Boy, PlayStation 4) 2/6/14 - wiadomość - 2014-06-02
Niezwykłe znalezisko w Nowym Meksyku (źródło: Microsoft)

W pobliżu amerykańskiego miasteczka Alamogordo, w stanie Nowy Meksyk, na składowisku odpadów odnaleziono kartridże z grami firmy Atari – w tym niesławnym E.T. z 1982 roku, który okazał się komercyjną i jakościową klapą. Odkrycia dokonano przy okazji kręcenia dokumentu na temat zapaści na rynku gier wideo w 1983 roku, kiedy to Atari pozbyło się 700 tysięcy niesprzedanych kopii różnych tytułów. Okazuje się, że około 700 kartridży, teraz mających wartość zabytkową, wciąż nadaje się do sprzedania, w czym pośredniczyć ma Muzeum Historii Kosmosu w Nowym Meksyku. Pozostałe egzemplarze pozostaną na wysypisku w Alamogordo i stanowić mają atrakcję turystyczną.

Film Warcraft

W filmie Warcraft pojawi się postać proroka Medivha, w którego wciela się Ben Foster, aktor znany m.in. z takich kinowych produkcji, jak Mechanik: Prawo zemsty czy 3:10 do Yumy. W wywiadzie dla serwisu IGN zdradził on kilka słów na temat swojej nowej roli, a także wypowiedział się pochlebnie na temat aspektu technicznego nadchodzącego filmu – w nagraniach wykorzystano np. metodę performance capture, uchwycającą jednocześnie ruchy, mimikę oraz kwestie wypowiadane przez aktorów. Premierę filmu zaplanowano na marzec 2016 roku.

Ben Foster w roli Charlie’ego Prince’a w filmie 3:10 do Yumy
Ben Foster w roli Charlie’ego Prince’a w filmie 3:10 do Yumy

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Northern Shadow
 2. War, the Game
 3. Digital Combat Simulator: F-86F Sabre
 4. Beasts of Prey
 5. Call of Duty: Ghosts - Invasion

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Call of Duty: Ghosts - Invasion trailer
 2. Among The Sleep zwiastun na premierę
 3. Europa Universalis IV: Wealth of Nations trailer
 4. Enemy Front zwiastun fabularny
 5. Anomaly Defenders zwiastun na premierę
 6. Quantum Break gamescom 2014 teaser