Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2014, 12:15

autor: Meehow

Mass Effect: Contact możliwą nazwą kolejnej części serii. Nadchodzi prequel?

Z nieoficjalnego źródła w osobie Ahsana Rasheeda wynika, że kolejna gra z serii Mass Effect może nosić (przynajmniej roboczą) nazwę Mass Effect: Contact. Fanom serii z pewnością przywodzi to na myśl pewien epizod z uniwersum, który zdecydowanie nadaje się na prequel. Ponadto Ahsan twierdzi, że nowy Mass Effect zostanie zapowiedziany na tegorocznych targach E3.

Jaki tytuł będzie nosić nowy Mass Effect? - Pogłoska: Mass Effect: Contact możliwą nazwą kolejnej części serii. Nadchodzi prequel? - wiadomość - 2014-05-09
Jaki tytuł będzie nosić nowy Mass Effect?

Ahsan Rasheed – szerzej znany jako Thuway, którego branżowe „przecieki” często okazywały się prawdziwe – w jednym ze swoich tweetów zdradził domniemaną nazwę nowej gry z serii Mass Effect, która ma brzmieć Mass Effect: Contact. Co to może oznaczać dla serii? Przede wszystkim realną możliwość, że BioWare Montreal uraczy nas prequelem, którego wydarzenia będą miały miejsce w czasie Wojny Pierwszego Kontaktu [oryg. the First Contact War]. Konflikt ten rozpoczął się, gdy ludzkość nawiązała pierwszy kontakt z obcą cywilizacją – turianami.

Chociaż Wojna Pierwszego Kontaktu była w rzeczywistości malutką wojenką, trwającą zaledwie trzy miesiące (w sumie zginęło w niej 623 ludzi i nieco więcej turian), to brało w niej udział wiele postaci kluczowych dla fabuły oryginalnej trylogii Mass Effect. Wśród nich znajdują się: David Anderson, Jack Harper (czytelnicy komiksów z pewnością wiedzą, kim ostatecznie została ta osoba), Steven Hackett, Adrien Victus czy Saren Arterius. Ponadto pojawiają się postaci raczej poboczne, aczkolwiek również w mniejszym lub większym stopniu znane z pierwszych trzech Mass Effectów: Karin Chakwas, Jon Grissom, Oleg Petrovsky i generał Williams. Jak widać, obsada mogłaby być zacna, tym bardziej, że wiele z w/w postaci w ciekawy sposób wyrosło „od zera do bohatera”.

W innym tweecie Rasheed twierdzi, że nowy Mass Effect zostanie zademonstrowany na tegorocznych targach E3. Jest to możliwe, gdyż proces produkcji gry, którą Internet ochrzcił jako Mass Effect 4, jest już mniej więcej w połowie kompletny, o czym pisaliśmy w Serwisie Informacyjnym, a wśród przewidywanych terminów premiery upatruje się m.in. jesieni 2015 roku. Inne zdanie na ten temat ma Chris Priestly, były community manager firmy BioWare, który twierdzi, że BioWare w tym roku skupia się na Dragon Age: Inkwizycja i to właśnie materiały z tej gry zdominują stanowisko studia BioWare. Zastrzega jednak, że może nie mieć racji.

Warto także wspomnieć, że Yannick Roy, kierownik studia BioWare Montreal, stwierdził w serwisie Twitter, że:

[…] kolejny Mass Effect nie ma jeszcze nazwy, tylko roboczy tytuł, którego używaliśmy [twórcy] od pierwszego dnia [produkcji]”.

Nie potwierdził jednak, ani nie zaprzeczył, czy jest to Mass Effect: Contact.

Jak to ostatecznie będzie, czas pokaże. Targi E3 2014 odbędą się między 10 a 12 czerwca br., poza tym 7 listopada „wypada” N7 Day (choć nie zapowiedziano jeszcze tegorocznej „edycji”) i właśnie ten dzień osobiście wskazałbym jako bardzo możliwą datę publikacji chociażby teaser trailera z nadchodzącej odsłony Mass Effect. W tej chwili możemy tylko spekulować i czekać, ale, jak widać, zaczyna coś się dziać. Jakie są Wasze typy? Prequel w czasie Wojny Pierwszego Kontaktu, kontakt z rasami pochodzącymi z innej galaktyki czy może coś zupełnie innego?