Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2014, 20:13

autor: Adam "Fisheye" Betley

Mass Effect 4 – połowa pracy za deweloperami

Mass Effect 4 to gra bardzo wyczekiwana, o której jednak brak szczegółowych informacji. Wiemy za to przynajmniej, że znajduje się we w miarę rozwiniętej fazie produkcji.

Choć prace nad Mass Effect 4 trwają już od pewnego czasu, trudno było dotychczas stwierdzić w jakim stadium się znajdują. Dyrektor studia BioWare Montreal potwierdził, że deweloperzy znajdują się gdzieś w połowie drogi. Mniej więcej.

Mass Effect 4 – połowa pracy za deweloperami - ilustracja #1

Według niektórych danych, Mass Effect 4 znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, według innych - w zaawansowanej. Yanick Roy, dyrektor studia BioWare Montreal, został poproszony przez fana na Twitterze o wyjaśnienie na jakim etapie tak naprawdę znajdują się prace nad czwartą odsłoną tej kultowej serii. Oto, co odpowiedział:

Za późno na jedno, za wcześnie na drugie... Więc, jak sądzę, jesteśmy gdzieś w środku?

Już w grudniu minionego roku informowaliśmy, że istnieje grywalna wersja Mass Effect 4. Wiadomo też, że w lutym rozpoczęto sesje motion capture. Można więc założyć, że obecna wersja gry, dostępna wciąż jedynie pracującym nad nią deweloperom, jest już znacznie bardziej zaawansowana. Na chwilę obecną jednak BioWare jest skupione na promowaniu swojego najnowszego tytułu, Dragon Age: Inkwizycja, dlatego fani komandora Sheparda nie mają co liczyć na żadne pikantne szczegóły. Kto wie, może w trakcie nadchodzących targów E3? Zaczną się one 10 czerwca i niewątpliwie jakieś detale lub grywalna wersja byłyby nie lada gratką dla fanów.