Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2014, 20:17

Nowe Call of Duty tylko na next-genach i osadzone w czasach I wojny światowej?

W sieci pojawiło się sporo plotek na temat kolejnej odsłony serii Call of Duty. Według niepotwierdzonych informacji, gra ma nosić podtytuł Patriots i powstawać z myślą o konsolach nowej generacji oraz PC. Jej akcja zostanie osadzona w fantastycznej wersji pierwszej wojny światowej.

Call of Duty jest jedną z najbardziej dochodowych serii w historii branży gier - Nowe Call of Duty tylko na next-genach i osadzone w czasach I wojny światowej? - wiadomość - 2014-04-30
Call of Duty jest jedną z najbardziej dochodowych serii w historii branży gier
Call of Duty 2014 w skrócie
  1. Producent: Sledgehammer Games
  2. Wydawca: Activision
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy docelowe: PC, Xbox One, PlayStation 4
  5. Data premiery: jesień 2014

Najnowsza odsłona serii Call of Duty, która pojawi się jesienią tego roku, formalnie pozostaje nadal tajemnicą. Niedawno opublikowano jedynie pierwszy i niewiele mówiący graczom screen z gry. Dziś do internetu trafiło jednak sporo plotek na temat produkcji, które mogą wskazywać na to, że Activision chce odświeżyć wizerunek swojej najbardziej dochodowej marki, przenosząc ją w zupełnie nową epokę oraz skupiając się na platformach nowej generacji.

Większość plotek pochodzi z serwisu Bubble News, powołującego się na anonimowe źródło informacji. Jak wiemy od jakiegoś czasu, za stworzenie produkcji odpowiada studio Sledgehammer Games. Według informatora ma ona nosić tytuł Call of Duty: Patriots, a jej kodowa nazwa to BlackSmith. O Call of Duty: Blacksmith słyszeliśmy już zresztą jakiś czas temu, kiedy jeden z użytkowników serwisu YouTube opublikował film, w którym opisuje nowości, jakie znajdą się w tej grze.

Twórcy Call of Duty: Patriots postanowili sięgnąć do korzeni serii i przenieść akcję produkcji w sam środek działań wojennych. Tym razem gracze nie mają jednak brać udziału w D-Day i alianckiej kontrofensywie w Europie, ale znaleźć się na froncie pierwszej wojny światowej, która do tej pory rzadko pojawiała się w świecie wirtualnym.

Fabuła w Call of Duty: Patriots ma zawierać znacznie więcej niż dotychczas wątków fantastycznych. Być może spodziewać powinniśmy się więc np. zaawansowanej retro-futurystycznej technologii i oryginalnego uzbrojenia. Co ciekawe, w trakcie rozgrywki spotkamy np. alternatywną wersję jednej z postaci znanych z poprzednich Call of Duty. Główna kampania będzie trwała około 6 godzin, dodatkowo autorzy przygotowali także dwie mniejsze sub-kampanie, ale na razie nie wiadomo co konkretnie mają oferować. Tryb singleplayer będziemy mogli przejść w towarzystwie. Co-op ma być dostępny jednak jedynie za pośrednictwem sieci (brak wsparcia dla zabawy na podzielonym ekranie). Oczywiście główną atrakcją będzie multiplayer, który ma oferować wiele trybów rozgrywki, pozostających w tej chwili tajemnicą.

W ostatnich latach w Call of Duty mogliśmy znaleźć coraz więcej fantastycznych elementów sci-fi - Nowe Call of Duty tylko na next-genach i osadzone w czasach I wojny światowej? - wiadomość - 2014-04-30
W ostatnich latach w Call of Duty mogliśmy znaleźć coraz więcej fantastycznych elementów sci-fi

Call of Duty: Patriots planowane jest jako pierwsza część nowej trylogii. Gra tworzona jest jedynie z myślą o pecetach i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie ma szans na to, by tytuł trafił na Wii U lub PlayStation 3 i Xboksa 360. Źródło informacji serwisu nie podało żadnych konkretnych informacji technicznych na temat silnika gry, ale potwierdziło, że nie jest nim z pewnością Unreal Engine 4.

Nowe informacje zdają się zaprzeczać dotychczasowym pogłoskom dotyczącym tegorocznego Call of Duty. Według nich, tytuł jest bezpośrednią kontynuacją Call of Duty: Modern Warfare 3, a jego akcja rozgrywa się w 2018 roku. Być może więc Activision, podobnie jak Ubisoft w przypadku Assassin's Creed, opublikuje w tym roku dwie nowe gry spod szyldu Call of Duty, przeznaczone dla starej i nowej generacji konsol.

Według informatora Bubble News, oficjalna zapowiedź Call of Duty: Patriots nastąpi jeszcze w maju, co zgadza się z dotychczasową polityką Activision, które tradycyjnie zapowiada nowe odsłony cyklu w tym właśnie miesiącu.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Ghosts - czy to jest nowa generacja?
  2. Jakim cudem ta broń strzela? Grzechy twórców Battlefielda, Call of Duty oraz innych popularnych FPS-ów
  3. Oficjalna strona internetowa serii Call of Duty
  4. Oficjalna strona internetowa studia Sledgehammer Games