Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2014, 08:54

autor: Góral

Call of Duty - opublikowano pierwszy screen z nowej odsłony

Podczas panelu Quest for Quality: Maximizing the Relationship Between Creative and Production na Game Developers Conference 2014 przedstawiciel studia Sledgehammer Games zaprezentował screen z nowej odsłony serii Call of Duty, przedstawiający twarz jednego z bohaterów. Niestety nie ujawniono żadnych dodatkowych szczegółów.

W serwisie IGN zaprezentowano pierwszy screen z nowej odsłony serii Call of Duty, tym razem tworzonej w studiu Sledgehammer Games. Grafika została pokazana w czasie panelu Quest for Quality: Maximizing the Relationship Between Creative and Production na Game Developers Conference 2014 i przedstawia twarz jednej z postaci. Niestety nie ujawniono żadnych nowych informacji, więc możemy posiłkować się jedynie tym, czego dowiedzieliśmy się do tej pory, chociaż i tego nie ma za wiele. Przede wszystkim, w lutym bieżącego roku firma Activision poinformowała, że tegoroczna odsłona serii wyjdzie spod rąk specjalistów ze Sledgehammer Games. Tym samym, marka przechodzi w trzyletni cykl produkcyjny, gdyż kolejne części produkowane będą przez trzy zespoły (oprócz dewelopera wymienionego przed chwilą jest jeszcze Treyarch i Infinity Ward).

Jedna z postaci z nowego Call of Duty. Źródło: IGN.
Jedna z postaci z nowego Call of Duty. Źródło: IGN.

Kilka dni po oficjalnym oświadczeniu wydawcy, w sieci pojawiły się plotki, według których nowe Call of Duty będzie bezpośrednią kontynuacją Call of Duty: Modern Warfare 3, historia rozegra się w 2018 roku, a główne skrzypce odegrają kapitan Price i Nikolai. Doniesienia te nie zostały potwierdzone ani przez studio Sledgehammer Games, ani firmę Activision, więc nie należy brać ich za pewnik.

Call of Duty - opublikowano pierwszy screen z nowej odsłony - ilustracja #2Sledgehammer Games to amerykański deweloper założony w 2009 roku przez Glena Schofielda i Michaela Condrey’a – byłych pracowników studia Visceral Games, odpowiedzialnych wcześniej za horror sci-fi Dead Space. Firma została przygarnięta przez koncern Activision i oddelegowana do pomocy ekipie Infinity Ward przy Modern Warfare 3. Nowa odsłona Call of Duty będzie pierwszym samodzielnym projektem dewelopera.

Ostatnia aktualizacja: 2014-04-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach