Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2014, 11:13

autor: juve

Pogłoski w sprawie Call of Duty od Sledgehammer Games

Jak wiemy, studio Sledgehammer pracuje aktualnie nad kolejnym tytułem z serii Call of Duty. W sieci pojawiły się nowe przecieki w tej sprawie, nakreślające wizję kontynuacji Modern Warfare 3.

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że firma Activision powierzyła markę Call of Duty w ręce kolejnego, trzeciego już dewelopera - studia Sledgehammer Games. Dziś w sieci opublikowane zostały świeże informacje w tej sprawie, a wszystko za sprawą informatorów serwisu OnlySP. Nowa odsłona serii, zaplanowana na rok 2014, może być bezpośrednią kontynuacją Call of Duty: Modern Warfare 3, wydanego w roku 2011. Według tych niepotwierdzonych informacji, w tegorocznej odsłonie serii wcielimy się ponownie w kapitana Price'a, a historia zabierze nas do roku 2018. Terenem działań prawdopodobnie będzie Europa i Azja, a naszym partnerem zostanie znany fanom serii Nikolai. Ponadto w całą historię wmieszane będą brytyjskie służby SAS.

Ten tytuł będzie bezpośrednią kontynuacją Call of Duty: Modern Warfare 3. Akcja osadzona zostanie w roku 2018, a jej miejscem będzie Europa i Azja. W głównych rolach wystąpią Kapitan Price i Nikolai - ich zadaniem będzie ponowne wspieranie brytyjskich służb specjalnych SAS. Nawiązując do słów naszego informatora, SAS odegra kluczową rolę w kampanii, a gracze nie będą rzucani z miejsca na miejsce, z oddziału do oddziału, jak w ostatnich odsłonach Modern Warfare. Nikolai również będzie grywalną postacią, w wielu fragmentach kampanii zabierze nawet głos.

To jeszcze nie koniec atrakcji, bo czarnym charakterem ma być znany z poprzednich odsłon Shepherd, który, jak się okazuje, nie zginął i snuje plany zemsty. Anonimowe źródło donosi, że tradycyjnie otrzymamy kolejne misje typu stealth, tym razem w Amsterdamie i Szanghaju. Wygląda na to, że poznaliśmy sporo informacji na temat nowego projektu Sledgehammer Games. Oczywiście na razie całość powinniście traktować jako plotkę.

Nad marką Call of Duty pracowało już w sumie pięć zespołów deweloperskich. Najstarsze stażem jest Infinity Ward, które zapoczątkowało markę w roku 2003, wydając pierwszą część na komputery osobiste. Ten deweloper zaprojektował również Call of Duty 2, Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2, jak również Call of Duty: Modern Warfare 3 i ostatnią odsłonę serii, Call of Duty: Ghosts. Drugim studiem, pracującym od kilku lat nad marką, jest Treyarch, które przyczyniło się do wydania Call of Duty 2: Big Red One, Call of Duty 3, Call of Duty: World at War, jak również Call of Duty: Black Ops i Call of Duty: Black Ops II. Ponadto warto wspomnieć o mniejszych producentach, którzy również mają swój wkład w promowanie serii. Mowa tutaj m.in. o Gray Matter Interactive, twórcach Call of Duty: United Offensive, studiu Spark Unlimited odpowiedzialnym za Call of Duty: Finest Hour, czy deweloperach z Amaze Entertainment, którzy opracowali port gry na PlayStation Portable.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.