Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2013, 13:52

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Mass Effect 4 – plotki na temat dwóch nowych ras i umiejscowienia fabularnego gry

Nieoficjalne źródła donoszą, że w kolejnej odsłonie sagi Mass Effect spotkamy postaci należące do dwóch nowych ras. Oprócz nich, w grze podobno pojawią się elementy dobrze znane fanom serii, tak więc fabułę pierwszej trylogii oraz „czwórki” nie powinien dzielić zbyt długi odstęp czasowy.

Oprócz dobrze znanych ras, w Mass Effect 4 podobno pojawią się nowe - Mass Effect 4 – plotki na temat dwóch nowych ras i umiejscowienia fabularnego gry - wiadomość - 2013-11-26
Oprócz dobrze znanych ras, w Mass Effect 4 podobno pojawią się nowe

Internauci odkopali interesującą wiadomość umieszczoną we wrześniu tego roku na forum Indoctrination Theory. Rzecz dotyczy przyszłości cyklu Mass Effect i choć pochodzi z całkowicie nieoficjalnych źródeł, fanów kosmicznej sagi studia BioWare z pewnością zainteresują pogłoski o dwóch nowych rasach i możliwym umiejscowieniem fabularnym gry.

Autor postu twierdzi, że znalazł się w grupie 21 oddanych fanów Mass Effect, zaproszonych na zamkniętą prezentację podczas tegorocznych targów PAX Prime. Tam przedstawiciele studia BioWare mieli ich zapytać, jak duże znaczenie ma dla nich N7 (elitarna ranga wojskowa Systemów Układu Przymierza, którą posiadał m.in. komandor Shepard), a następnie, czy według nich nowy Mass Effect powinien być sequelem, prequelem czy grą zupełnie niezwiązaną z pierwotną trylogią. Podobno większość opowiedziała się za kontynuacją. Według anonimowego informatora, szkice koncepcyjne, jakie pokazano za zamkniętymi drzwiami również sugerowały, że nowa produkcja opowie o wydarzeniach mających miejsce po zakończeniu wojny ze Żniwiarzami – np. jeden ze statków kosmicznych budową przypominał pomniejszoną Normandię.

Grafiki miały prezentować także postaci należące do dwóch nowych ras. Przedstawiciele pierwszej z nich (opatrzonej przymiotnikiem „arogancka”) mają być bardzo chudzi, a ich sylwetka przypominać do pewnego stopnia budowę turian. Opis ten pokrywałby się z tym, co niedawno widzieliśmy na oficjalnych zdjęciach z prac nad grą. Dodatkowe cechy charakterystyczne to świecące oczy i kołnierz wokół karku – sama głowa natomiast ma przywodzić na myśl obcych z filmu Dzień Niepodległości.

Czyżby widoczny na ekranie osobnik był przedstawicielem nowej rasy? - Mass Effect 4 – plotki na temat dwóch nowych ras i umiejscowienia fabularnego gry - wiadomość - 2013-11-26
Czyżby widoczny na ekranie osobnik był przedstawicielem nowej rasy?

Druga rasa (towarzyszyły jej zwroty „pradawny”, „zaawansowany” oraz „strażnik”) posiadała ubarwienie podobne do Żniwiarzy i wyglądała jak „kosmiczny golem”. Ich gładkie metaliczne ciała pokrywały świecące żyły. Ponadto wspomnianej grupie fanów pokazano komputerowe modele postaci reprezentujących rasy dobrze znane fanom cyklu – m.in. asari, salarian, ludzi, quarian i krogan. Co ciekawe, na pytanie, których dwóch pozbyliby się z gry, gdyby musieli to zrobić, większość wybrała quarian i krogan.

Zarówno możliwa obecność emblematów N7, jak i dobrze znanych ras, mogłaby sugerować, że w kolejnej odsłonie sagi Mass Effect poznamy wydarzenia niezbyt odległe czasowo od wątków znanych z pierwszej trylogii. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, czy chodzi o sequel czy prequel serii. W zeszłym miesiącu twórcy zakomunikowali, że Mass Effect 4 nie będzie związany z poczynaniami komandora Sheparda i jego towarzyszy. Jeśli jednak gra faktycznie okaże się kontynuacją, to prawdopodobnie nie obejdzie się bez choćby małych wzmianek na ich temat.

  1. Co chcielibyśmy zobaczyć w Mass Effect 4?
  2. Oficjalna strona internetowa serii Mass Effect