Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2013, 12:50

autor: Sarge

Hearthstone: Heroes of Warcraft - ankieta źródłem potencjalnych zmian w grze

Firma Blizzard poprosiła testerów wersji beta gry Hearthstone: Heroes of Warcraft o wzięcie udziału w ankiecie na temat tej produkcji. Wygląda na to, że dzięki zawartym tam pytaniom poznaliśmy kilka nowości, jakie mogą zostać wprowadzone w tym tytule.

Firma Blizzard przygotowała specjalną ankietę, w której pyta testerów gry Hearthstone: Heroes of Warcraft o kilka kwestii dotyczących tego tytułu. Serwis Eurogamer zwrócił szczególną uwagę na dwa pytania, które mogą zwiastować potencjalne zmiany w omawianej produkcji.

Hearthstone: Heroes of Warcraft to darmowa gra karciana znajdująca się w fazie beta - Hearthstone: Heroes of Warcraft - ankieta źródłem potencjalnych zmian w grze - wiadomość - 2013-11-26
Hearthstone: Heroes of Warcraft to darmowa gra karciana znajdująca się w fazie beta

Twórcy zapytali graczy m.in. o to, z jakich nowości ucieszyliby się najbardziej. Podano kilkanaście różnych propozycji i choć nie wszystkie muszą zostać wykorzystane, to deweloper z pewnością zastanawia się nad nimi. W dużej mierze od odzewu głosujących może więc zależeć, które zmiany zostaną w przyszłości wprowadzone. W ankiecie dostępne były następujące opcje:

 1. lista przyjaciół powiązana z mediami społecznościowymi (Facebook, Twitter, Kakao Chat itp.);
 2. możliwość tworzenia wielu profili w obrębie jednego konta Hearthstone;
 3. raidy (kooperacyjna rozgrywka w starciach z potężnym, komputerowym przeciwnikiem);
 4. bardziej zaawansowane wyświetlanie osiągnięć i statystyk;
 5. zapisywanie przebiegu ostatnio rozgrywanego meczu;
 6. kanały chatu;
 7. płatne turnieje;
 8. tryb „Obserwatora”, pozwalający na oglądanie bitew innych graczy;
 9. dodatkowe samouczki;
 10. możliwość zmiany kolejności kart w dłoni;
 11. opcja powtórzenia samouczka;
 12. funkcja „Zagraj ponownie” po zakończeniu meczu.

Drugie pytanie dotyczyło płatnej zawartości w Hearthstone: Heroes of Warcraft. Twórcy zapytali się, w co gracze najchętniej zainwestowaliby swoje pieniądze. Pojawiły się następujące możliwości do wyboru:

 1. nowe obrazy prezentujące każdą klasę bohaterów;
 2. dodatkowe sloty na talie kart (tzw. deck);
 3. nowe zestawy kart;
 4. więcej rodzajów rysunków z tyłu kart;
 5. dodatkowe emotki;
 6. nowe „areny” rozgrywania karcianych potyczek.

Nie są to oczywiście rewolucyjne zmiany w systemie rozgrywki, ale poznaliśmy przynajmniej kierunek, w jakim gra może być rozwijana w kolejnych łatkach. Niedawno twórcy ogłosili, że w grudniu rozpoczną się otwarte beta testy Hearthstone: Heroes of Warcraft, a w drugiej połowie 2014 roku zadebiutuje wersja na urządzenia mobilne.

Hearthstone: Heroes of Warcraft to gra karciana oparta na modelu free to play z systemem opcjonalnych mikropłatności. Za produkcję tego tytułu odpowiada firma Blizzard, znana za sprawą takich hitów jak serie Diablo, StarCraft, Warcraft czy World of Warcraft. W pracach nad Hearthstone: Heroes of Warcraft bierze udział niewielki, kilkunastoosobowy zespół.