Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2013, 14:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Quantum Break, Star Citizen, Apple) 26/11/13

Dziś piszemy m.in. o technologii Digital Molecular Matter wykorzystanej w grze Quantum Break, zbiórce pieniędzy na produkcję Star Citizen, a także o wykupieniu firmy PrimeSense przez Apple. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Agarest: Generations of War

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Agarest: Generations of War. Dzieło studia Idea Factory możecie aktualnie nabyć 40% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 11,39 euro (ok. 48 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Quantum Break

Firma Pixelux Entertainment dostarczyła zespołowi Remedy Entertainment technologię Digital Molecular Matter (DMM), odpowiedzialną za niezwykle zaawansowany model zniszczeń. Digital Molecular Matter zostanie wykorzystane w nadchodzącej grze Quantum Break, która najwcześniej w przyszłym roku ukaże się na Xboksie One. Teraz wypada czekać na pierwsze filmy prezentujące omawianą technologię w akcji.

Quantum Break to jedna z zapowiedzianych gier ekskluzywnych na Xboksa One - Wieści ze świata (Quantum Break, Star Citizen, Apple) 26/11/13 - wiadomość - 2013-11-26
Quantum Break to jedna z zapowiedzianych gier ekskluzywnych na Xboksa One

Apple

Amerykańska korporacja Apple wykupiła firmę PrimeSense, która jest odpowiedzialna za technologię wykorzystaną w urządzeniu Kinect na Xboksa 360. Dokładna kwota transakcji nie została ujawniona, choć plotki mówią o około 345 milionach dolarów. Obie strony nie chcą zdradzać żadnych szczegółów.

Star Citizen

Studio Roberts Space Industries ogłosiło, że do tej pory zgromadziło 31 milionów dolarów na stworzenie gry Star Citizen. Dzięki temu produkcja zostanie wzbogacona o platformę wydobywczą RSI Orion, o której poczytacie więcej pod tym adresem. Crowdfundigowa akcja w przypadku tej gry okazała się ogromnym sukcesem i twórcy wcale nie zamierzają poprzestać na właśnie osiągniętej kwocie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Saint Seiya: Brave Soldiers
 2. Galactic Civilization III
 3. Basement Crawl
 4. inFamous: Second Son
 5. Next Car Game

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Tiny Brains – trailer
 2. Kingdoms Rise – zwiastun rozgrywki
 3. Mario Party: Island Tour – zwiastun na premierę
 4. Wiedźmin 3: Dziki Gon – VGX 2013 teaser
 5. SteamWorld Dig – trailer
 6. Moebius – zwiastun fabularny
 7. Gran Turismo 6 – japońska reklama telewizyjna
 8. FIFA 14 – rzuty karne – porady
 9. FIFA 14 – triki - porady