Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2016, 14:32

autor: Adrian Werner

911 Operator - ruszył Kickstarter polskiego symulatora pracy operatora numeru ratunkowego

Polskie studio Jutsu Games uruchomiło zbiórkę na Kickstarterze, która ma umożliwić zgromadzenie środków na dokończenie produkcji projektu 911 Operator, czyli gry pozwalającej na wcielenie się w operatora telefonicznego numeru alarmowego.

W serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na grę 911 Operator autorstwa warszawskiego studia Jutsu Games. Zgodnie z tytułem, produkcja pozwoli nam na wcielenie się w operatora telefonicznego numeru alarmowego. Twórcy potrzebują co najmniej 9.110 dolarów kanadyjskich, czyli około 27.412 złote. Na razie zbiórka idzie bardzo dobrze. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje już kwotę ponad 5 tys. dolarów kanadyjskich, a na zgromadzenia brakującej sumy autorzy mają jeszcze 28 dni, więc zapewne uda im się znacząco przekroczyć kwotę minimalną.

W 911 Operator zagramy w listopadzie. - 911 Operator - ruszył Kickstarter polskiego symulatora pracy operatora numeru ratunkowego  - wiadomość - 2016-07-23
W 911 Operator zagramy w listopadzie.
911 OPERATOR W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Jutsu Games
  • Wydawca: PlayWay
  • Gatunek: symulacja
  • Platformy: PC
  • Data premiery: listopad 2016 r.

911 Operator podejmie rzadko widywaną w grach tematykę i pozwoli na wcielenie się w pracownika służb ratunkowych, obsługującego linię telefoniczną. Do naszych obowiązków należeć ma odbieranie telefonów i próba pomocy rozmówcom. W tym celu będziemy m.in. udzielać porad oraz wysyłać na miejsce odpowiednie jednostki, decydując o ich liczebności oraz wyposażeniu.

Poza poważnymi sytuacjami zdarzą się również telefony od żartownisiów. Gracze zmuszeni jednak zostaną do wykazywania się sporą dociekliwością, gdyż niektóre sytuacje tylko z pozoru będą wydawały się niegroźnymi kawałami, a w rzeczywistości np. żarty mogą być próbą wezwania pomocy w sytuacji, gdy zagrożona osoba nie jest w stanie swobodnie rozmawiać.

911 Operator toczyć się będzie w Stanach Zjednoczonych, ale gra pozwoli na przeniesienie akcji na tereny dowolnego miasta na świecie. W sumie produkcja zapowiada się bardzo obiecująco o czym świadczy fakt, że wygrała główną nagrodę w konkursie Indie Showcase na Digital Dragons 2016.

Obecnie 911 Operator zmierza obecnie wyłącznie na pecety. Premiera zaplanowana została na listopad tego roku. Warto na koniec wspomnieć, że autorzy próbują zapewnić sobie miejsce w serwisie Steam za pomocą głosów graczy oddawanych w ramach programu Greenlight.

  1. 911 Operator - oficjalna strona gry
  2. 911 Operator – strona Kickstartera
  3. 911 Operator w Steam Greenlight