Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2016, 13:15

autor: Adrian Werner

Darth Vader VR Story Experience - pierwszy teaser

Studio ILMxLAB opublikowało pierwszy krótki teaser Darth Vader VR Story Experience, czyli projektu osadzonego w uniwersum Gwiezdnych wojen, który pozwoli na wcielenie się w tytułową postać.

W zeszłym tygodniu, podczas zorganizowanego w Londynie konwentu Star Wars Celebration dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad Darth Vader VR Story Experience, czyli przeznaczoną do zabawy z technologią wirtualnej rzeczywistości grą, której głównym bohaterem będzie sam Darth Vader. Teraz, z okazji trwającej w San Siego imprezy Comic-Con wypuszczono pierwszy teaser. Jest on krótki i nie zdradza niczego, ale lepsze to niż nic.

Niestety, przy okazji nie ujawniono również żadnych nowych konkretów i tym samym nasza wiedza na temat tego projektu pozostaje wyjątkowo skromna. Wiemy, że za jego scenariusz odpowiada David Goyer, który brał udział w produkcji wielu komiksowych adaptacji filmowych. Nad projektem pracuje zespół ILMxLAB, czyli będące częścią wytwórni Lucasfilm studio deweloperskie, którego celem jest tworzenie eksperymentalnych interaktywnych produkcji wykorzystujących nowoczesne technologie. Gra ma się skoncentrować głównie na opowiadaniu ciekawej historii, a wydarzenia, które w niej ujrzymy wejdą w skład oficjalnego kanonu uniwersum Gwiezdnych wojen.

Warto dodać, że kilka dni temu do dystrybucji w Steam trafiła gra Trials on Tatooine, która również opracowało studio ILMxLAB. Produkcja dostępna jest za darmo w Steam i oferuje na razie wsparcie tylko dla HTC Vive. Jest to tytuł w sumie dosyć skromny i prosty, ale daje podstawowe pojęcie o tym, jak może wyglądać gra VR z Darthem Vaderem w roli głównej.

Darth Vader VR Story Experience - pierwszy teaser - ilustracja #1

Po przejęciu przez firmę Disney praw do Gwiezdnych wojen zdecydowano o wyrzuceniu z uniwersum wszystkiego poza filmami i serialem animowanym Clone Wars. Obecnie uniwersum rozwijane jest tak, że wszystkie nowe gry, kreskówki, komiksy i powieści stają się częścią oficjalnego kanonu.

Jednym ze skutków takiego podejścia jest spory zestaw dobrych powieści. Książki te ukazują się w naszym kraju nakładem wydawnictwa Uroboros. Najnowszą jest Star Wars. Dziedzic Jedi autorstwa Kevina Heartne'a, która trafiła do sprzedaży 20 lipca.

  1. ILMxLAB – strona oficjalna