Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Vader Immortal: A Star Wars VR Series (PC)
OkładkaVader Immortal: A Star Wars VR Series (PC)

Vader Immortal: A Star Wars VR Series

Osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen przygodowa gra akcji VR. W trakcie zabawy w Vader Immortal: A Star Wars VR Series, podzielonej na trzy epizody, mamy okazję odwiedzić twierdzę tytułowego Dartha Vadera na wulkanicznej planecie Mustafar.

Akcji | science fiction | Star Wars | filmy | Oculus Rift | epizodyczne | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vader Immortal: A Star Wars VR Series Premiera

21maj2019

PC

25sie2020

PS4

producent: ILMxLAB / Ninja Theory wydawca: Lucasfilm Ltd.

Gry podobne do Vader Immortal: A Star Wars VR Series

Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge

Serious Sam VR: The Last Hope

Lone Echo II

Vader Immortal: A Star Wars VR Series to składająca się z trzech epizodów przygodowa gra akcji, opracowana przez studio ILMxLAB (w którego portfolio można znaleźć grę Trials on Tatooine) oraz zespół Ninja Theory. Produkcja powstała pod okiem Davida S. Goyera – scenarzysty znanego między innymi z filmów Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Człowiek ze stali oraz Mroczny rycerz powstaje. Tytuł stworzono od podstaw z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Fabuła

Grę Vader Immortal: A Star Wars VR Series osadzono w uniwersum Gwiezdnych wojen. Jej akcja toczy się na będącej wulkanicznym pustkowiem planecie Mustafar, gdzie mieści się twierdza tytułowego Dartha Vadera (którą po raz pierwszy na ekranie można było zobaczyć w filmie Łotr 1: Gwiezdne wojny - Historie). Opowiedziana tu historia ma miejsce pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w filmowych epizodach III i IV.

Mechanika

W grze Vader Immortal: A Star Wars VR Series akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki możemy nie tylko wchodzić w interakcję z wybranymi elementami otoczenia i postaciami, lecz także między innymi brać udział w pojedynkach na miecze świetlne. Fabuła jest natomiast przekazywana zarówno poprzez dialogi, jak i cutsceny zrealizowane z filmowym rozmachem.

Kwestie techniczne

Vader Immortal: A Star Wars VR Series może się pochwalić trójwymiarową grafiką wysokiej jakości, co jest zasługą wykorzystania silnika Unreal Engine 4. Produkcja wymaga do zabawy zarówno gogli VR, jak i kontrolerów ruchowych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Vader Immortal: A Star Wars VR Series: 16+

PC
PS4