Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Vader Immortal: A Star Wars VR Series (PC)

Vader Immortal: A Star Wars VR Series PC

Osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen, przygodowa gra akcji, opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W trakcie zabawy w Vader Immortal: A Star Wars VR Series mamy okazję odwiedzić twierdzę tytułowego Dartha Vadera na wulkanicznej planecie Mustafar.

Przygodowe | science fiction | Star Wars | filmy | Oculus Rift | epizodyczne | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Vader Immortal: A Star Wars VR Series (PC)

producent: ILMxLAB

wydawca: Lucasfilm Ltd.

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2019

Vader Immortal: A Star Wars VR Series to składająca się z trzech epizodów przygodowa gra akcji, opracowana przez studio ILMxLAB (w którego portfolio można znaleźć grę Trials on Tatooine) oraz zespół Ninja Theory. Produkcja powstała pod okiem Davida S. Goyera – scenarzysty znanego między innymi z filmów Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Człowiek ze stali oraz Mroczny rycerz powstaje. Tytuł stworzono od podstaw z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Fabuła

Grę Vader Immortal: A Star Wars VR Series osadzono w uniwersum Gwiezdnych wojen. Jej akcja toczy się na będącej wulkanicznym pustkowiem planecie Mustafar, gdzie mieści się twierdza tytułowego Dartha Vadera (którą po raz pierwszy na ekranie można było zobaczyć w filmie Łotr 1: Gwiezdne wojny - Historie). Opowiedziana tu historia ma miejsce pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w filmowych epizodach III i IV.

Mechanika

W grze Vader Immortal: A Star Wars VR Series akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki możemy nie tylko wchodzić w interakcję z wybranymi elementami otoczenia i postaciami, lecz także między innymi brać udział w pojedynkach na miecze świetlne. Fabuła jest natomiast przekazywana zarówno poprzez dialogi, jak i cutsceny zrealizowane z filmowym rozmachem.

Kwestie techniczne

Vader Immortal: A Star Wars VR Series może się pochwalić trójwymiarową grafiką wysokiej jakości, co jest zasługą wykorzystania silnika Unreal Engine 4. Produkcja wymaga do zabawy zarówno gogli VR, jak i kontrolerów ruchowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Vader Immortal: A Star Wars VR Series

Wymagania wiekowe Vader Immortal: A Star Wars VR Series

12+

Darth Vader VR Story Experience - pierwszy teaser
Darth Vader VR Story Experience - pierwszy teaser

wiadomość23 lipca 2016

Studio ILMxLAB opublikowało pierwszy krótki teaser Darth Vader VR Story Experience, czyli projektu osadzonego w uniwersum Gwiezdnych wojen, który pozwoli na wcielenie się w tytułową postać.

Darth Vader głównym bohaterem powstającej gry VR
Darth Vader głównym bohaterem powstającej gry VR

wiadomość18 lipca 2016

Studio ILMxLAB pracuje nad grą z Darthem Vaderem w roli głównej, przeznaczoną dla gogli rzeczywistości wirtualnej. Przy produkcji pomaga scenarzysta David S. Goyer, znany chociażby z filmu Batman v Superman: Dawn of Justice (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości).