Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2019, 16:38

autor: Ender

Vader Immortal: A Star Wars VR Series – gameplay i nowe szczegóły

Na trwającym właśnie konwencie Star Wars Celebration pojawiły się nowe informacje na temat pierwszego epizodu gry Vader Immortal: A Star Wars VR Series, która tworzona jest z myślą o okularach wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Twórcy pokazali również demo tytułu, a także jego zwiastun prezentujący przebieg rozgrywki.

Vader Immortal: A Star Wars VR Series to podzielona na trzy osobne epizody gra osadzona w uniwersum Star Wars, w której stajemy oko w oko z tytułowym mrocznym Lordem Sithów. Produkcja została pierwotnie zapowiedziana jeszcze w 2016 roku. Jednak dopiero teraz, na trwającym właśnie konwencie Star Wars Celebration, deweloperzy podzielili się nowymi informacjami na jej temat i zaprezentowali pierwsze grywalne demo, a także zwiastun pokazujący przebieg rozgrywki.

W Vader Immortal wcielamy się w anonimowego przemytnika i pilota statku kosmicznego o nazwie Windfall, który na skutek nieszczęśliwego przypadku daje się złapać przez siły Imperium. Wkrótce okazuje się, że jest on osobistym więźniem Dartha Vadera i zostaje przeniesiony do jego twierdzy na małej wulkanicznej planecie Mustafar. Na miejscu zostaje poddany serii prób, które mają określić, czy dysponuje potencjałem pozwalającym mu na korzystanie z Mocy. Na początku zabawy w nasze ręce trafia miecz świetlny, z pomocą którego walczymy z robotami treningowymi, a później staramy się wydostać z pułapki, w jakiej się znaleźliśmy. W ucieczce towarzyszy nam nasz drugi pilot, rozgadany droid ZOE3. Akcja pierwszego epizodu rozgrywa się w całości na Mustafar. Gracze będą mogli swobodnie eksplorować zamek Vadera, poznając skrywane przez niego sekrety.

W Vader Immortal zagrają na razie jedynie posiadacze gogli Oculus Rift. - Vader Immortal: A Star Wars VR Series – gameplay i nowe szczegóły - wiadomość - 2019-04-15
W Vader Immortal zagrają na razie jedynie posiadacze gogli Oculus Rift.

Gra Vader Immortal tworzona jest w całości z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości z rodziny Oculus Rift. Deweloperem produkcji jest specjalizujące się w technologiach VR studio ILMxLAB. Jej reżyserią zajmuje się natomiast Ben Snow, weteran branży efektów specjalnych, pracujący wcześniej nad takimi filmami, jak Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów i Iron Man. Autorem scenariusza i dialogów został równie doświadczony David S. Goyer, mający na koncie kilkanaście filmów, w tym trylogię o Mrocznym Rycerzu, a także gry, takie jak Call of Duty: Black Ops i Call of Duty: Black Ops II. Pierwszy epizod Vader Immortal powinien ukazać się jeszcze tej wiosny.

  1. Studio ILMxLAB – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Vader Immortal: A Star Wars VR Series

Vader Immortal: A Star Wars VR Series