Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 kwietnia 2019, 15:12

autor: Ender

Sequel filmu Tomb Raider w drodze

Studia MGM oraz Warner Bros. rozpoczynają przygotowania do produkcji kontynuacji ubiegłorocznego filmu Tomb Raider. Wytwórnie wybrały już scenarzystkę obrazu, której pomysł na sequel przypadł do gustu nie tylko filmowcom, ale także odtwórczyni roli Lary Croft (którą pozostanie Alicia Vikander).

Serwis Deadline donosi, że prace nad sequelem ubiegłorocznej filmowej adaptacji Tomb Raidera zaczynają nabierać tempa. Studia MGM oraz Warner Bros. wybrały już scenarzystkę sequela, którą została Brytyjka Amy Jump. Autorka pracowała do tej pory przy sześciu pełnometrażowych filmach, w tym dramacie science-fiction High-Rise oraz komedii sensacyjnej Free Fire. Do wyboru Jump producentów Tomb Raidera 2 przekonał koncept filmu oraz kierunek rozwoju postaci głównej bohaterki, który zaproponowała. Miał on przypaść do gustu także odtwórczyni roli Lary Croft, a więc szwedzkiej aktorce Alicii Vikander. Na razie trudno przewidzieć, kiedy rozpoczną się zdjęcia do filmu. Jeżeli na drodze filmowców nie staną jakieś duże przeszkody, jego premiera będzie miała miejsce najwcześniej pod koniec 2020 lub na początku 2021 roku.

Przypomnijmy, że Tomb Raider, wyreżyserowany przez Roara Uthauga, wszedł do kin na początku 2018 roku. Jego historia była luźno oparta na reboocie serii studia Crystal Dynamics, który pięć lat wcześniej zadebiutował na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Film spotkał się z raczej chłodnym przyjęciem ze strony krytyków i widzów. Produkcja, której budżet wyniósł około 94 milionów dolarów, okazała się jednak dochodowa, przynosząc na całym świecie ponad 274 miliony dolarów, co przypieczętowało rozpoczęcie prac nad jej kontynuacją.

Alicia Vikander wcieli się ponownie w Larę Croft w sequelu Tomb Raidera. - Sequel filmu Tomb Raider w drodze - wiadomość - 2019-04-13
Alicia Vikander wcieli się ponownie w Larę Croft w sequelu Tomb Raidera.
  1. Oficjalna strona filmu Tomb Raider