Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2019, 14:10

autor: Entelarmer

Firma Focus Home teasuje nowe gry w światach Warhammera i Cthulhu

Firma Focus Home Interactive ujawniła swoje plany na przyszłość. Wydawca zamierza opublikować dwanaście nowych produkcji, wśród których znajdą się trzy gry na licencji Warhammera 40,000 oraz Warhammer: Age of Sigmar. Ponadto spółka wykupiła prawa do tworzenia gier na licencji Call of Cthulhu na kolejne dziesięć lat.

Focus Home Interactive nie próżnuje i zamierza rozpieścić fanów Games Workshop. - Firma Focus Home teasuje nowe gry w światach Warhammera i Cthulhu - wiadomość - 2019-04-13
Focus Home Interactive nie próżnuje i zamierza rozpieścić fanów Games Workshop.

Kiedy w 2004 roku debiutowała pierwsza odsłona serii Dawn of War, fani nie mogli zbytnio przebierać w produkcjach osadzonych w uniwersum Warhammera 40,000 lub Warhammer Fantasy. Dziś, prawie piętnaście lat później, gier wideo na licencji marek Games Workshop mamy pod dostatkiem, nawet jeśli nie wszystkie można uznać za wybitnie udane. Swoją cegiełkę dołożyło Focus Home Interactive, które teraz szykuje kolejne atrakcje. Firma zapowiedziała wydanie dwunastu nowych produkcji, w tym trzech tytułów w ramach współpracy z Games Workshop. Na razie nie zdradzono zbyt wiele, ale w ogłoszeniu na oficjalnej stronie wydawcy pojawiły się pierwsze informacje na temat tych gier.

Pierwszy projekt to nowa marka studia Saber Interactive osadzona w uniwersum Warhammera 40,000. Wiemy, że skupi się ona na trybie kooperacji, a jakością ma dorównywać produkcjom AAA. Trudno powiedzieć coś więcej, ale grafika z dwugłowym orłem (tzw. imperialna Aquila) nie pozostawia wątpliwości, że gra skupi się na Imperium Ludzkości. Być może większą rolę odegra kościół Adeptus Ministorum, aczkolwiek to tylko spekulacje. Najwyraźniej jednak wydawca ma spore oczekiwania wobec tej produkcji, skoro na swoim forum nazywa ją „być może najambitniejszym projektem” w swojej historii i zamierza wydać ją na PC oraz konsolach.

Kolejny tytuł tworzy Streum on Studio (Space Hulk: Deathwing). Tu również możemy liczyć na wycieczkę do wszechświata 41. tysiąclecia. Nastąpi to w ramach strzelanki, opisanej hasłami „zstąp, zamorduj, zbierz”. Ten opis zdaje się sugerować, że twórcy położą nacisk na cichą eliminację wrogów aniżeli starcia z hordami obcych rodem z poprzedniej produkcji studia. Być może otrzymamy coś w rodzaju serii Dishonored, aczkolwiek raczej bez możliwości przejścia gry bez zabijania nikogo.

Nowy shooter Streum on Studio raczej nie pójdzie śladami Space Hulk: Deathwing. - Firma Focus Home teasuje nowe gry w światach Warhammera i Cthulhu - wiadomość - 2019-04-13
Nowy shooter Streum on Studio raczej nie pójdzie śladami Space Hulk: Deathwing.

Za ostatnią z trzech nadchodzących gier odpowiada zespół Gasket Games, założony przez byłych pracowników studiów Relic Entertainment oraz Blackbird Interactive. Nie pokuszono się o podanie konkretów, ale przeszłość twórców oraz enigmatyczny opis zdają się sugerować, że będzie to strategia czasu rzeczywistego. Jednak nie liczcie na duchowego spadkobiercę Dawn of War. Grafika promująca grę, przedstawiająca wojownika Sigmara, nie pozostawia wątpliwości, że deweloperzy zabiorą nas do świata Warhammer: Age of Sigmar, które w 2015 roku zastąpiło Warhammer Fantasy Battle.

Firma Focus Home teasuje nowe gry w światach Warhammera i Cthulhu - ilustracja #3

Wśród produkcji pokazanych na obrazie z Twittera da się zauważyć projekt studia Dontnod. O nowym dziele twórców Life is Strange słyszeliśmy niedawno jako „jednej z najbardziej ambitnych produkcji w historii wydawcy i studia”, jednak póki co nie zdradzono nic na jej temat. Również grafika nie pokazuje zbyt wiele, niemniej dała fanom sporo do myślenia. Niektórzy spekulują o grze z otwartym światem, lecz wydaje się to wątpliwe w przypadku tytułu niewielkiego studia.

Równie niewiele wiemy o projektach niepowiązanych z markami Focus Home Interactive. Firma nawiązała lub przedłużyła współpracę z takimi studiami, jak Dontnod, Deck 13, Asobo oraz Sumo Newcastle (czyli były oddział CCP Games z Newcastle, niedawno przejęty przez Sumo Digital). Wszystkie pracują nad nowymi grami dla wydawcy, jednak nie zdradzono niemal nic na ich temat. Ponadto na konsoli Nintendo Switch ukażą się konwersje m.in. Vampyra oraz Call of Cthulu. Jeśli już o Zewie Cthulhu mowa, Focus Home Interactive przedłużyło wyłączne prawa do tworzenia gier komputerowych na licencji tej marki o dziesięć lat (via Gamasutra). Najwyraźniej firma ma kolejne plany związane z tym uniwersum po względnym sukcesie produkcji Cyanide Studio. Nie ulega więc wątpliwości, że francuska spółka nie pozwoli nam się nudzić w najbliższym czasie.

Francuski wydawca nie zapomni o fanach twórczości Lovecrafta. - Firma Focus Home teasuje nowe gry w światach Warhammera i Cthulhu - wiadomość - 2019-04-13
Francuski wydawca nie zapomni o fanach twórczości Lovecrafta.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.