Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2019, 21:08

autor: Entelarmer

Pierwszy trailer Star Wars Jedi Fallen Order. Znamy datę premiery

Studio Respawn Entertaiment pokazało światu Star Wars: Jedi Fallen Order. Twórcy zaprezentowali pierwszy zwiastun produkcji i zdradzili sporo szczegółów. Gra ukaże się 15 listopada na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Star Wars Jedi: Fallen Order zadebiutuje pod koniec roku. - Star Wars Jedi Fallen Order - pierwszy trailer i konkrety. Znamy datę premiery - wiadomość - 2019-04-13
Star Wars Jedi: Fallen Order zadebiutuje pod koniec roku.

Oczekiwanie dobiegło końca – Respawn Entertainment oficjalnie zapowiedziało Star Wars Jedi: Fallen Order. Na początku panelu rozpoczętego o godzinie 20:30 twórcy zaprezentowali pierwszy zwiastun, przybliżający nam głównego bohatera. Filmik przygotowano na silniku gry i możecie go obejrzeć poniżej.

Bohaterem Star Wars Jedi: Fallen Order będzie Cal Kestis (w tej roli Cameron Monaghan), który ocalał po pogromie urządzonym Jedi przez Imperatora pod koniec Wojen Klonów. Od tego czasu młody padawan przebywa na planecie Bracca, pozostając niezauważonym przez wrogów. Niestety, okoliczności zmuszają go do użycia Mocy i Cal rozpoczyna życie zbiega. Jego tropem podąża imperialna Inkwizycja, w tym elitarna Druga Siostra (Second Sister; pogłoski o niej słyszeliśmy jeszcze w zeszłym roku), wspierana przez Purge Troopers – specjalny oddział szturmowców, wyszkolonych w polowaniu na ocalałych Jedi. Aby mieć szanse w starciu z prześladowcami, Cal będzie musiał ukończyć swój trening, w czym pomoże mu tajemnicza Cere. W trakcie przygody zobaczymy liczne miejsca, stworzenia i postaci znane z innych dzieł sygnowanych logiem Gwiezdnych wojen, ale twórcy przygotują też parę niespodzianek, w tym nowe planety.

Elitarna Inkwizytorka nie spocznie, póki ostatni Jedi nie wyzionie ducha. - Star Wars Jedi Fallen Order - pierwszy trailer i konkrety. Znamy datę premiery - wiadomość - 2019-04-13
Elitarna Inkwizytorka nie spocznie, póki ostatni Jedi nie wyzionie ducha.

Choć Respawn Entertainment nie pokusiło się o zaprezentowanie rozgrywki, autorzy zdradzili sporo informacji. Tak jak zapowiadano wcześniej, Star Wars Jedi: Fallen Order będzie produkcją wyłącznie single player, bez żadnych funkcji sieciowych. Tytuł ma być przygodową grą akcji, a kluczowym elementem będzie „fajna i przemyślana walka” z wykorzystaniem niezbędników Jedi: miecza świetlnego oraz Mocy. Pojawią się też zdolności platformowe, przydatne tak w starciach z wrogami, jak w trakcie eksploracji oraz rozwiązywania zagadek.

Star Wars Jedi: Fallen Order ukaże się 15 listopada 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. W tej chwili ruszyły już zamówienia przedpremierowe na oficjalnej stronie produkcji, pozwalające na zdobycie dodatkowych przedmiotów kosmetycznych w grze.