Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Trials on Tatooine (PC)

Trials on Tatooine PC

Osadzona w realiach Gwiezdnych wojen darmowa, eksperymentalna gra akcji, stworzona wyłącznie z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | Star Wars | filmy | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Trials on Tatooine (PC)

producent: ILMxLAB

wydawca: ILMxLAB

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18lipca2016

18lipca2016

Steam

Trials on Tatooine to osadzona w realiach Gwiezdnych wojen prosta, eksperymentalna gra akcji, zaprojektowana z myślą o możliwościach zestawów rzeczywistości wirtualnej. Za stworzenie tytułu odpowiedzialna jest ekipa ILMxLAB, czyli założone przez koncern Disney studio deweloperskie, którego celem jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii do opowiadania interaktywnych historii. W jego skład weszli zaś twórcy z legendarnego studia Industrial Light & Magic, będącego niegdyś częścią Lucasfilm i odpowiedzialnego za efekty specjalne do serii Gwiezdnych wojen oraz blisko trzystu innych filmów. Trials on Tatooine dostępny jest zupełnie za darmo na platformie PC, a do jego uruchomienia niezbędne jest posiadanie gogli VR, takich jak HTC Vive.

Fabuła

Akcja gry osadzona została na tytułowej planecie Tatooine, pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w Powrocie Jedi i Przebudzeniu Mocy. Podczas zabawy wcielamy się w młodego padawana, będącego uczniem samego Luke’a Skywalkera, a naszym zadaniem jest wsparcie go w misji odbudowania Zakonu Jedi. Tło gry zostało jednak wyłącznie delikatnie zarysowane – Trials on Tatooine nie ma klasycznej warstwy fabularnej.

Mechanika

W przypadku Trials on Tatooine trudno mówić o pełnoprawnej grze akcji, gdyż powstała ona niemal wyłącznie celem zaprezentowania możliwości zestawów VR w kultowym uniwersum Gwiezdnych wojen. Rozgrywka ukazana została w perspektywie pierwszoosobowej, a głównym celem zabawy jest wykonywanie rozmaitych wyzwań, takich jak naprawa Sokoła Millennium czy odbijanie za pomocą miecza świetlnego pocisków wystrzelonych przez szturmowców. Pomiędzy poszczególnymi sekwencjami zręcznościowymi spotykamy także znanych z gwiezdnej sagi bohaterów, takich jak R2-D2, C-3PO czy Boba Fett.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC minigra Trials on Tatooine to, zgodnie z deklaracjami twórców, forma podziękowania dla najwierniejszych fanów Gwiezdnych wojen i jednocześnie interaktywny eksperyment, będący jedynie wstępem do kolejnych, znacznie bardziej rozbudowanych gier VR, osadzonych w tymże uniwersum. Mimo swych niewielkich rozmiarów, gra może pochwalić się wysokiej jakości fotorealistyczną oprawą graficzną i do płynnego działania wymaga naprawdę mocnej konfiguracji sprzętowej. Największą atrakcją tytułu jest jednak obsługa gogli oraz kontrolerów rzeczywistości wirtualnej, dzięki którym podczas zabawy mamy realne wrażenie uczestnictwa w świecie gry i pełną kontrolę nad mieczem świetlnym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Trials on Tatooine

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Trials on Tatooine

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 4790K 3.6 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 12 GB GeForce Titan X lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 SP1 64-bit, HTC Vive
Minimalne: Intel Core i5 4590 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 SP1 64-bit, HTC Vive

Trials on Tatooine - jutro ukaże się darmowa gra VR w realiach Gwiezdnych wojen
Trials on Tatooine - jutro ukaże się darmowa gra VR w realiach Gwiezdnych wojen

wiadomość17 lipca 2016

Podczas konwentu Star Wars Celebration studio Trials on TatooineILMxLAB poinformowało, że już jutro ukaże się korzystająca z wirtualnej rzeczywistości gra Trials on Tatooine. Co ciekawe, będzie to produkcja w pełni darmowa.

Star Wars: Trials on Tatooine - Gwiezdne wojny na HTC Vive
Star Wars: Trials on Tatooine - Gwiezdne wojny na HTC Vive

wiadomość15 marca 2016

Firma ILMxLab zamieściła filmik omawiający wykorzystanie technologii rzeczywistości wirtualnej w tytułach z uniwersum Gwiezdnych wojen. Jednocześnie przypadkowo opublikowano nagranie, na którym zaprezentowano fragment takiej produkcji - Star Wars: Trials on Tatooine.