Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 marca 2016, 10:02

autor: Entelarmer

Star Wars: Trials on Tatooine - Gwiezdne wojny na HTC Vive

Firma ILMxLab zamieściła filmik omawiający wykorzystanie technologii rzeczywistości wirtualnej w tytułach z uniwersum Gwiezdnych wojen. Jednocześnie przypadkowo opublikowano nagranie, na którym zaprezentowano fragment takiej produkcji - Star Wars: Trials on Tatooine.

Trials on Tatooine mogą zachęcić dotychczasowych sceptyków do zainteresowania się rzeczywistością wirtualną. - Star Wars: Trials on Tatooine - Gwiezdne wojny na HTC Vive - wiadomość - 2016-03-15
Trials on Tatooine mogą zachęcić dotychczasowych sceptyków do zainteresowania się rzeczywistością wirtualną.

Szał na Gwiezdne wojny trwa w najlepsze, podsycany przez nadciągające kolejne dwa epizody najnowszej trylogii galaktycznej sagi. Wczoraj firma ILMxLab opublikowała na swoim oficjalnym kanale YouTube filmik, w którym rozwodzi się na temat możliwości przedstawienia tego uniwersum przy wykorzystaniu technologii rzeczywistości wirtualnej. Nie był to jedyny materiał poświęcony „odległej galaktyce”, jaki ujrzał światło dzienne. Drugi z nich został jednak przypadkowo ujawniony przed czasem i szybko go usunięto. Oczywiście przezorni internauci zdążyli pobrać filmik i zrobić zrzuty ekranu, a samo ILMxLab zaprezentowało w końcu zwiastun na trwających od wczoraj targach GDC 2016 w Nowym Jorku. Materiał pokazuje krótki fragment projektu Star Wars: Trials on Tatooine, który ma być „kinowym eksperymentem z rzeczywistością wirtualną”. Wpierw widzimy lądowanie Sokoła Millenium na tytułowej planecie, po czym kamera ukazuje statek imperialny, z którego zaczynają wylewać się szturmowcy. W tym momencie robot R2D2 przekazuje nam miecz świetlny, który zostaje wykorzystany do odbijania pocisków blasterów.

Ciężko powiedzieć, czy usunięty materiał pochodził z pełnoprawnej produkcji, czy też pojedynczej, samodzielnej sekwencji. Niemniej na dłuższym filmiku da się zauważyć także inne sceny, w których widzimy m.in. łowcę nagród Bobę Fetta czy też C3PO. Trials on Tatooine będzie przeznaczone na gogle rzeczywistości wirtualnej HTC Vive.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Trials on Tatooine

Trials on Tatooine