Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2016, 11:24

autor: Draug

Zobacz panel o Wiedźminie 3 ze studiem CD Projekt RED z GRYOffline 2016

Jedną z głównych atrakcji imprezy GRYOffline 2016 był panel, podczas którego przedstawiciele studia CD Projekt RED opowiadali o kulisach powstawania gry Wiedźmin 3: Dziki Gon (a zwłaszcza dodatku Krew i wino). Żałujecie, że nie widzieliście tego na własne oczy? Teraz możecie to nadrobić.

Podczas GRYOffline 2016 – imprezy dla czytelników gry-online.pl i widzów tvgry.pl, która odbyła się 9 lipca w Fortach Kleparz w Krakowie – było sporo ciekawych atrakcji, ale szczególne zainteresowanie budziła jedna z nich. Mowa o panelu zatytułowanym „Jak powstawał Wiedźmin 3 i dlaczego Toussaint ma krakowskie korzenie”, w którym uczestniczyli twórcy ubiegłorocznego polskiego megahitu ze studia CD Projekt RED (ze szczególnym uwzględnieniem osób odpowiedzialnych za świeży jeszcze dodatek Krew i wino). Was też kusił ten punkt programu, ale koniec końców nie udało Wam się dotrzeć na GRYOffline 2016 lub nie nacieszyliście się ową atrakcją z innych przyczyn? Nic straconego. Nagraliśmy bowiem ten panel, by każdy mógł go zobaczyć (poniżej).

W rozmowie o Wiedźminie 3 udział wzięli Konrad Tomaszkiewicz – reżyser gry (Game Director), Kacper Niepokólczycki – artysta środowiskowy (Environment Artist), Błażej Augustynek – projektant zadań (Quest Designer) i Tomasz Marchewka – scenarzysta (Writer), natomiast panel poprowadził Kacper Pitala z tvgry.pl. Przez prawie godzinę deweloperzy zasypywali słuchaczy ciekawostkami na tematy takie jak odrzucone idee, których nie udało się zrealizować w grze, proces pisania i implementowania zadań w produkcji (na przykładzie słynnej misji „Klient ma zawsze rację” w banku Cianfanellich w Beauclair) czy też skala rozszerzenia Krew i wino (sam szef studia CD Projekt RED, Adam Badowski, nie wierzył, że uda się zrealizować tak duży projekt w tak krótkim czasie).

Podczas panelu z twórcami Wiedźmina 3 sala niemal pękała w szwach. - Zobacz panel o Wiedźminie 3 ze studiem CD Projekt RED z GRYOffline 2016 - wiadomość - 2016-07-19
Podczas panelu z twórcami Wiedźmina 3 sala niemal pękała w szwach.

Na koniec przypomnijmy, że podczas GRYOffline 2016 odbyła się także prezentacja obiecującej gry RPG SEVEN: The Days Long Gone i turniej Gwinta, a ponadto uczestnicy mieli szansę wypróbować ciekawą przygodówkę ALICE VR z goglami wirtualnej rzeczywistości i pobawić się HTC Vive. Więcej informacji o atrakcjach znajdziecie w naszej wcześniejszej wiadomości – mamy nadzieję, że skłoni Was ona do spotkania się z nami za rok. ;-)