Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2016, 11:59

autor: Adrian Werner

Bohemian Killing zadebiutuje w czwartek

Polskie studio The Moonwalls ogłosiło, że sądowa przygodówka Bohemian Killing zadebiutuje pojutrze, czyli 21 lipca. Twórcy wypuścili także trzy nowe screeny.

Mamy dobre wieści dla graczy wyczekujących premiery Bohemian Killing, czyli obiecującej przygodówki autorstwa polskiego studia The Moonwalls. Twórcy właśnie poinformowali, że prace są już na ostatniej prostej i produkcja zadebiutuje w najbliższy czwartek, czyli 21 lipca. Przypomnijmy, że projekt ukaże się wyłącznie na pecety.

Wirtualny proces ruszy pojutrze. - Bohemian Killing zadebiutuje w czwartek - wiadomość - 2016-07-19
Wirtualny proces ruszy pojutrze.
BOHEMIAN KILLING W SKRÓCIE:
  • Deweloper: The Moonwalls
  • Wydawca: IQ Publishing
  • Gatunek: przygodówka
  • Platforma: PC
  • Data premiery: 21 lipca 2016 r.

Przy okazji ujawnienia daty premiery twórcy opublikowali także zestaw nowych screenów. Ukazują one klimat belle époque, czyli okresu w francuskiej historii trwającego od zakończenia wojny z Prusami w 1871 roku do wybuchu I wojny światowej w 1914 r. Epoka ta rzadko jest widywana w grach i autorzy liczą, że zapewni ona unikalne wrażenia za sprawą niepowtarzalnej architektury, specyficznego wystroju wnętrz oraz ważnych wydarzeń historycznych, do których odwoływać się ma scenariusz.

Studio The Moonwalls włożyło dużo wysiłku w wierne oddanie realiów belle époque. Sala sądowa, na której rozegra się znaczna część opowieści, wzorowana jest na paryskim Pałacu Sprawiedliwości, a więzienie, do którego może trafić nasza postać, oparte zostało na znajdującym się w stolicy Francji więzieniu La Sante. Ponadto w trakcie kampanii odwiedzimy kilka autentycznych lokacji w mieście i obejrzymy plakaty zaczerpnięte z tamtych czasów. Pojawią się także nawiązania do takich wydarzeń jak sprawy Alfreda Dreyfusa oraz Dominicich.

Przypomnijmy, że w grze wcielimy się w charyzmatycznego wynalazcę imieniem Alfred Ethon, który zostanie oskarżony o zamordowanie młodej kobiety. Co jednak ciekawe, scenariusz nie pozostawi żadnych wątpliwości, że kierowana przez nas postać jest sprawcą. Mimo to naszym zadaniem będzie doprowadzenie do jej uniewinnienia. W tym celu konieczne ma być manipulowanie dowodami, składanie fałszywych zeznań czy szukanie okoliczności łagodzących.

Warto na koniec wspomnieć, że Bohemian Killing zaoferuje zarówno polską (napisy), jak i angielską wersję językową. Głosu głównemu bohaterowi udzieli Stephane Cornicard, czyli francuski aktor filmowy (znany m.in. z Spectre), który w ostatnich latach wystąpił w wielu grach, w tym w Dragon Age: Inkwizycja jako Stroud czy w Dark Souls II jako Samotny Gavian.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Bohemian Killing – jedna z bardziej oryginalnych gier powstaje w Polsce
Bohemian Killing zadebiutuje w czwartek - ilustracja #3
Bohemian Killing zadebiutuje w czwartek - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Bohemian Killing

Bohemian Killing