Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2008, 08:34

Właściciele Terminatora zapowiadają gry na podstawie prozy Philipa K. Dicka

The Halcyon Company jest firmą, która w chwili obecnej posiada wszystkie prawa (filmy, gry, książki, figurki etc.) do marki Terminator. To jeszcze jednak nie wszystko. Jak donosi brytyjski serwis Guardian właściciele Halcyona, Derek Anderson i Victor Kubicek zabezpieczyli sobie prawa do czterdziestu czterech powieści i stu dwudziestu opowiadań jednego z mistrzów gatunku science-fiction

The Halcyon Company jest firmą, która w chwili obecnej posiada wszystkie prawa (filmy, gry, książki, figurki etc.) do marki Terminator. To jeszcze jednak nie wszystko. Jak donosi brytyjski serwis Guardian właściciele Halcyona, Derek Anderson i Victor Kubicek zabezpieczyli sobie prawa do czterdziestu czterech powieści i stu dwudziestu opowiadań jednego z mistrzów gatunku science-fiction – nieżyjącego już Philipa K. Dicka. Jaki zachodzi tutaj związek z naszą branżą?

Właściciele firmy są również fanami gier video, w związku z czym oprócz zapowiedzi dwóch nowych filmów aktorskich i jednej animacji na podstawie prozy Dicka, Halcyon zamierza również wydać co najmniej dwie gry. Nie wiadomo jeszcze na których książkach czy też opowiadaniach opierać się będzie ich fabuła, ale już sam fakt takiej zapowiedzi powinien zelektryzować fanów.

O ile oczywiście nie będzie to godna pożałowania fuszerka. Jeżeli sięgnąć pamięcią wstecz i przyjrzeć się dotychczas powstałym tytułom wykorzystującym książki Philipa K. Dicka, to poza wyprodukowanym przez Westwood Studio w 1997 roku Blade Runnerem (który i tak wykorzystywał przede wszystkim film Ridleya Scotta) trudno znaleźć inną, godną uwagi pozycję.

Poniżej znajdziecie listę kilku gier inspirowanych prozą Dicka lub filmami na jej podstawie: