Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Ubik (PC)

Ubik PC

Przygodowa gra strategiczna oparta o jedną z najsłynniejszych powieści znanego, amerykańskiego pisarza science-fiction, Philipa K. Dicka pod tym samym tytułem.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Ubik (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca1998

30stycznia2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygodowa gra strategiczna oparta o jedną z najsłynniejszych powieści znanego, amerykańskiego pisarza science-fiction, Philipa K. Dicka pod tym samym tytułem. Runciter, szef korporacji Runciter Associates, organizacji zrzeszającej ludzi o zdolnościach parapsychicznych, wraz z grupa swoich pracowników ulega wypadkowi na Lunie i ginie. Jego mózg zostaje przetransportowany do moratorium, gdzie utrzymywany jest przy życiu za pomocą skomplikowanej aparatury medycznej. Wśród grupy pracowników będących świadkami wypadku zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Kilkoro z nich ginie w dziwnych okolicznościach, a główną podejrzaną jest Pat, nowa pracowniczka korporacji oraz tajemniczy „Ubik” - nazwa pojawiająca się nieoczekiwanie na różnych przedmiotach codziennego użytku.

W grze wcielamy się w postać Joe Chipa, głównego bohatera książki, aby wraz z nim przemierzać postmodernistyczny świat stworzony w umysłach ludzi dysponujących mocą PSI. Joe Chip pracuje dla korporacji Runciter Associates, mieszczącej się w Los Angeles, jako ochrona przed szpiegostwem przemysłowym. Dzięki olbrzymiemu rozwojowi inżynierii genetycznej oraz wynalezieniu replikantów, większość dużych korporacji wykorzystuje usługi PSI do zdobywania tajnych informacji o konkurencji. W grze trzeba zebrać odpowiednią drużynę złożoną ze specjalistów z różnych dziedzin (w szczególności dysponujących zdolnościami parapsychicznymi), a następnie odpowiednio ich wytrenować i wyposażyć. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym w trójwymiarowym otoczeniu, gdzie postacie mogą interaktywnie wpływać na niektóre elementy oraz rozmawiać z NPC-tami. Intrygująca i skomplikowana fabuła podzielona jest na szereg misji, między które wpleciono wstawki filmowe.

Grę ukazała się w Polsce w miesięczniku „Świat Gier Komputerowych” w numerze 1/2002.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Ubik

12+

Wymagania sprzętowe Ubik

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Właściciele Terminatora zapowiadają gry na podstawie prozy Philipa K. Dicka

wiadomość26 maja 2008

The Halcyon Company jest firmą, która w chwili obecnej posiada wszystkie prawa (filmy, gry, książki, figurki etc.) do marki Terminator. To jeszcze jednak nie wszystko. Jak donosi brytyjski serwis Guardian właściciele Halcyona, Derek Anderson i Victor Kubicek zabezpieczyli sobie prawa do czterdziestu czterech powieści i stu dwudziestu opowiadań jednego z mistrzów gatunku science-fiction

Oficjalna strona Rayman Arena

wiadomość4 lutego 2002

Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami, kolejna część przygód Rayman’a (Rayman Arena) miała pojawić się z końcem ubiegłego roku. Termin jednak przełożono i gra ma ukazać się w marcu bieżącego roku. Wszystkich oczekujących na wydanie tego tytułu chciałbym zaprosić do udania się na jego nowo otwartą oficjalną stronę internetową.