Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 27 lipca 2022, 13:41

Company of Heroes: Battle of the Bulge - nowa wersja moda wprowadza niemiecką kampanię

Twórcy wyśmienitego moda Battle of the Bulge do Company of Heroes: Opposing Fronts przerwali wieloletnią ciszę. Nowa wersja projektu oferuje m.in. niemiecką kampanię dla pojedynczego gracza.

Miłośnicy Company of Heroes z zapartym tchem wypatrują premiery trzeciej części cyklu, ale w międzyczasie wielu fanów nie przestaje pracować nad modami do pierwszej odsłony serii. Najnowszym tego owocem jest wersja 4.0 wyśmienitej modyfikacji Battle of the Bulge do Company of Heroes: Opposing Fronts.

Na nową edycję czekaliśmy długo. Poprzednia, oznaczona numerem 3.5, ukazała się w 2013 roku i większość graczy straciła nadzieję, że projekt będzie dalej rozwijany.

  1. Battle of the Bulge – pobierz mod z naszeg FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)
  2. Oficjalna strona modyfikacji

Co to jest Battle of the Bulge i dlaczego jest takie fajne

Przypomnijmy, że mod odtwarza bitwy w Belgii i Luksemburgu w zimowym okresie od grudnia 1944 do stycznia 1945 roku. W tym celu przygotowano kilkadziesiąt nowych map i jednostek oraz mocno zbalansowano mechanizmy rozgrywki. Do tego wyraźnie zwiększono poziom realizmu wirtualnych potyczek.

Jedną z najważniejszych zmian jest znaczący wzrost znaczenia logistyki podczas bitew, gdyż z modem wszystkie oddziały potrzebują uzupełniania zapasów amunicji i paliwa. Również starcia pancerne zyskały na realizmie, m.in. dzięki zaimplementowaniu rzeczywistych wytrzymałości dla pancerzy.

Company of Heroes: Battle of the Bulge – co nowego w wersji 4.0 moda

Company of Heroes: Battle of the Bulge  - nowa wersja moda wprowadza niemiecką kampanię - ilustracja #1
Nowe jednostki dodane w wersji 4.0 moda.

Wersja 4.0 moda przynosi wiele nowości, w tym:

  1. kampanię singleplayer dla wojsk niemieckich. Nie jest jeszcze ona ukończona (na razie zawiera pięć map) i kolejne misje wprowadzone zostaną w przyszłych aktualizacjach;
  2. kilkanaście nowych jednostek;
  3. poprawiony realizm rozgrywki i balans jednostek;
  4. ulepszoną grafikę – praktycznie wszystkie modele, zarówno postaci, jak i obiektów w otoczeniu, zostały wyraźnie upiększone. Mapy zapełniły się także wieloma nowymi elementami, w tym roślinnością;
  5. bitwy o większej skali;
  6. poprawioną optymalizację.

Co ważne, kampania niemiecka to dopiero początek. W dalszych planach jest bowiem opracowanie kampanii dla wojsk amerykańskich. Wszystko wskazuje więc na to, że po długich latach ciszy autorzy moda wrócili na dobre i w przyszłości możemy spodziewać się wielu kolejnych aktualizacji.