Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2008, 13:59

autor: Misiek

Sony rozważa wprowadzenie opłaty za korzystanie z PlayStation Store?

Jak wiadomo, PlayStation Store oprócz darmowych rzeczy oferuje również płatne dodatki do gier oraz pełne produkcje (zarówno zupełnie nowe, jak i klasyczne z PSOne) do pobrania za pewną opłatą. Czyżby japoński gigant rozważał opcję wprowadzenia jednej, stałej opłaty za korzystanie z całego "sklepu"?

Jak wiadomo, PlayStation Store oprócz darmowych rzeczy oferuje również płatne dodatki do gier oraz pełne produkcje (zarówno zupełnie nowe, jak i klasyczne z PSOne) do pobrania za pewną opłatą. Czyżby japoński gigant rozważał opcję wprowadzenia jednej, stałej opłaty za korzystanie z całego „sklepu”?

Na azjatyckiej stronie Sony pojawiła się ankieta, w której gracze mogą odpowiadać na pytania, sugerując tym samym przyszłe ruchy firmy. W jednym z nich, w którym reprezentanci koncernu pytają o najlepszy sposób płacenia za korzystanie z PlayStation Store, udostępniono ciekawą opcję – miesięczną subskrypcję (jedna opłata za nielimitowane ściąganie plików).

Sony rozważa wprowadzenie opłaty za korzystanie z PlayStation Store? - ilustracja #1

Choć ankieta dotyczy póki co tylko terytorium azjatyckiego, na pewno również wielu użytkowników w Europie byłoby zainteresowanych tego typu rozwiązaniem. Pytanie tylko – ile wyniosłaby cena za korzystanie z takiej usługi przez cały miesiąc (wiadomo, że przy odpowiednio szybkim łączu, można by było wówczas ściągnąć właściwie wszystko, co tylko udostępniono do pobrania)...