Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2008, 16:42

autor: Jiker

Firma D3Publisher zapowiada grę Rocket Bowl

Produkcję gry Rocket Bowl rozpoczęto już ponad pół roku temu. Wówczas to wydawca D3Publisher powierzył to zadanie studiu deweloperskiemu 21-6 Productions. Od tamtej chwili nie przekazano nam choćby najdrobniejszej wiadomości na temat ewentualnego postępu w pracach nad stworzeniem pierwszej pozycji o kręglach przeznaczonej dla konsoli Xbox 360.

Produkcję gry Rocket Bowl rozpoczęto już ponad pół roku temu. Wówczas to wydawca D3Publisher (m.in. Puzzle Quest : Challenge of the Warlords, Mad Tracks) powierzył to zadanie studiu deweloperskiemu 21-6 Productions. Od tamtej chwili nie przekazano nam choćby najdrobniejszej wiadomości na temat ewentualnego postępu w pracach nad stworzeniem pierwszej pozycji o kręglach przeznaczonej dla konsoli Xbox 360.

Sytuacja ta uległa zmianie wczorajszego wieczora. Zapoznaliśmy się w ten sposób ze szczegółowymi informacjami poświęconymi rozgrywce oraz poszczególnym elementom dzieła 21-6 Productions.

Na początku warto zauważyć, że Rocket Bowl nie można określić tradycyjnym przedstawicielem gier poświęconych tematowi kręgli. Autorzy popuścili bowiem wodze fantazji i postanowili wyprodukować pozycję dosyć futurystyczną, z wieloma udziwnieniami, które mogą nie przypaść do gustu miłośnikom tego sportu. Wśród takich zabiegów najbardziej rzucającym się w oczy jest stworzenie dziewięciu niekonwencjonalnych torów. Każdy z nich przypomina bardziej rampę, po której można poszaleć na deskorolce, aniżeli trasę dla kuli. Prócz fałdowania terenu gracze natkną się różnego rodzaju tunele, pętle, zdradzieckie zakręty oraz pionowe ścianki. Wymienione elementy mają oczywiście za zadanie utrudnić rozgrywkę i wprowadzić do zabawy cząstkę chaosu. Przydatną szczególnie w rozgrywkach wieloosobowych.

Rocket Bowl zaoferuje graczom kilka trybów zabawy. Znajdzie się wśród nich standardowy tryb dla pojedynczego gracza, w którym zmierzy się on z zawodnikami kontrolowanymi przez konsolę (Turniej oraz Wyzwania), opcja Free Roam, dzięki której będzie mogli zapoznać się na spokojnie ze wszystkimi torami, pokój z mini-grami, a także tryb multiplayer. Ten ostatni umożliwi rozegranie meczy z udziałem maksymalnie czterech użytkowników Xbox 360.

Premiera Rocket Bowl odbędzie się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Gra zostanie opublikowana w usłudze Xbox Live Arcade.