Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360
Okładka Rocket Bowl (X360)
OkładkaRocket Bowl (X360)

Rocket Bowl X360

Nietypowa odmiana popularnych kręgli. Kule obdarzone są niespotykanymi właściwościami. Zmian doczekały się także plansze, które składają się z ramp, skoczni i innych tego typu obiektów.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rocket Bowl Premiera X360

10września2008

producent: 21-6 Productions wydawca: D3 Publisher

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rocket Bowl jest zwariowaną grą zrecznościową, której ogólne założenia nawiązują do popularnych kręgli. Podstawowa różnica polega jednak na tym, iż zamiast standardowych kul wykorzystuje się obiekty obdarzone wieloma nietypowymi właściwościami. Kule do kręgli w opisywanej grze nie tylko wyposażone są w napęd odrzutowy, ale także potrafią odrywać się od ziemi czy wykonywać efektowne nawroty. Wszystko ma na celu zbicie jak największej ilości kręgli. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest niewielkie studio developerskie o nazwie 21-6 Productions, które w przeszłości specjalizowało się głównie w tworzeniu gier logicznych (między innymi Orbz na PC). Rocket Bowl opracowany został z myślą o klientach sieciowej usługi Xbox Live Arcade.

Jednym z podstawowych atutów opisywanej produkcji jest bardzo duże zróżnicowanie miejsc, które można odwiedzić. W grze nie mogło oczywiście zabraknąć klasycznego toru kręglarskiego. Ciekawiej prezentują się jednak pozostałe plansze, których jest w sumie dziewięć. Mapki te składają się z bardzo dużej ilości ramp, tuneli, korkociągów, ostrych nawrotów, czy wzniesień. Wszystko to ma na celu zwiększenie atrakcyjności rozgrywki. Należy się bowiem bardzo natrudzić, tak aby zbić dużą liczbę kręgli.

Opisywana gra ma do zaoferowania bardzo szeroki wachlarz dostępnych trybów rozgrywki. Z myślą o pojedynczym graczu przygotowane zostały trzy podstawowe tryby zabawy. Free Play Mode pozwala na dowolną eksploracją wszystkich wymienionych wyżej map. W trybie Tournament bierze się udział w serii ściśle zaplanowanych turniejów, próbując pokonać wirtualnych mistrzów tego sportu. Challenge Mode umożliwia z kolei przystępowanie do różnego rodzaju wyzwań. Pojawia się tu też aspekt ekonomiczny. Zdobywa się bowiem pieniądze, które następnie przeznacza się na zakup lepszego sprzętu (głównie kul do kręgli – wybiera się spośród 15 modeli). Przewidziano też opcję obstawiania zakładów.

Jeśli zaś chodzi o multiplayer, w rozgrywce może brać udział maksymalnie czterech graczy. Przewidziano tu opcję zdobywania osiągnięć (achievementów) oraz uczestniczenia w turniejach, których wyniki uwzględniane są w ogólnoświatowych rankingach. Nie zabrakło także drobnego bonusu w postaci wbudowanych mini-gier. Całość prezentowana jest w pełnym trójwymiarze. Na ekranie przez cały czas widoczny jest spory wycinek otoczenia. Charakterystyczne ikony informują też o możliwych do wykonania ruchach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Rocket Bowl

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Rocket Bowl Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live