Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2008, 18:28

autor: Metatron

Nowe wymagania sprzętowe Assassin's Creed na PC ujawnione

Pod koniec stycznia Ubisoft ujawnił wymagania sprzętowe gry Assassin’s Creed w wersji na PC. Niestety okazały się one na tyle wysokie, że gracze zaczęli protestować, bojąc się o to, czy będą mogli zagrać w tę produkcję na swoich komputerach.

Pod koniec stycznia Ubisoft ujawnił wymagania sprzętowe gry Assassin’s Creed w wersji na PC. Niestety okazały się one na tyle wysokie, że gracze zaczęli protestować, bojąc się o to, czy będą mogli zagrać w tę produkcję na swoich komputerach. W efekcie kilka dni później ogłoszono, że premiera tytułu ulegnie przesunięciu o miesiąc. Podobno spowodowane to było potrzebą poświęcenia dodatkowego czasu na optymalizację kodu. Zaprezentowane dzisiaj wymagania rzeczywiście nieco różnią się od tych pierwotnie przedstawianych. Nie powinniśmy jednak spodziewać się cudów.

Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest zmniejszenie ilości pamięci RAM potrzebnej do uruchomienia gry. Pierwotnie bowiem mówiło się o 2GB jako absolutnym minimum, obecnie wystarczy już tylko 1GB, pod warunkiem, że korzystamy z systemu Windows XP (Vista wciąż potrzebuje 2GB). Poza tym zmniejszyło się miejsce potrzebne na dysku twardym; wcześniej zapowiadano 12GB, obecnie liczba ta spadła do 8GB.

Daje się też zauważyć, że lista wspieranych kart graficznych stała się nieco uboższa. Brakuje na niej słabszych modeli (np. GeForce 6600 czy ATI Radeon X1300), które według pierwotnie opublikowanych wymagań miały być obsługiwane.

Poniżej prezentujemy wymagania sprzętowe udostępnione przez firmę Cenega, polskiego dystrybutora gry:

  • System: Windows® XP/Windows Vista® (wyłącznie)
  • Procesor: Dual core 2.6 GHz Intel Pentium D lub AMD Athlon 64 X2 3800+ (Intel Core 2 Duo 2.2 GHz lub AMD Athlon 64 X2 4400+ lub lepszy rekomendowany)
  • RAM: 1 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista
  • Karta video: 256 MB DirectX® 10.0 lub DirectX 9.0, z Shader Model 3.0 lub wyższym (zobacz listę sprzętu)*
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0 lub 10.0 (rekomendowana 5.1)
  • Wersja DirectX: DirectX 9.0 lub 10.0 (dołączone do dysku)
  • DVD-ROM: DVD-ROM (odczytujacy płyty dwuwarstwowe)
  • Miejsce na dysku twardym : 8 GB
  • Karty graficzne obsługiwane w momencie wydania: ATI RADEON serie X1600/1650 (wyłącznie PCI Express) -1950/HD 2000/3000, NVIDIA GeForce serie 6800(wyłącznie PCI Express), 7/8/9.

Przypominamy, że gra zadebiutuje na rynku 28 marca. Warto pamiętać, że edycja pecetowa będzie bardziej rozbudowana względem konsolowej. W Polsce powinniśmy mieć możliwość nabycia w pełni zlokalizowanej wersji Assassin’s Creed na przełomie marca i kwietnia. Cenega ustaliła sugerowaną cenę detaliczną na 99 złotych.