Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2008, 08:46

autor: Von Zay

Innowacyjna gra muzyczna do zamówienia na Steam

Valve z niekrytą dumą donosi, że wszyscy szczęśliwi użytkownicy systemu dystrybucji Steam mogą już składać zamówienia przedpremierowe na nowatorską grę muzyczną zatytułowaną Audiosurf. Osoby decydujące się na zakup już teraz otrzymają 10% zniżkę.

Valve z niekrytą dumą donosi, że wszyscy szczęśliwi użytkownicy systemu dystrybucji Steam mogą już składać zamówienia przedpremierowe na nowatorską grę muzyczną zatytułowaną Audiosurf. Osoby decydujące się na zakup już teraz otrzymają 10% zniżkę, czyli zamiast dziesięciu dolarów zapłacimy dziewięć.

Gra dosyć dowcipnie zaklasyfikowana została jako „music-adapting puzzle racer ”, co przypuszczalnie rozumieć należy jako „gra logiczna na motywach wyścigowych dopasowująca się do muzyki”. Punkty zdobywamy w niej podróżując wijącą się trasą i grupując wedle koloru napotkane klocki. Otrzymane wyniki trafiają później na internetowy ranking, gdzie zobaczyć możemy jak wypadliśmy na tle innych graczy.

Magicznym pierwiastkiem, który zadecydował o umieszczeniu stworzonej przez Dylan Fittenera Audiosurf w szufladce z napisem „nowatorskie”, jest możliwość wykorzystywania w grze utworów z cyfrowej płytoteki gracza. Otóż - kształt trasy po której podróżujemy, nasza prędkość, otaczające nas środowisko – wszystko to kreowane jest na podstawie wybranego przez nas utworu muzycznego.

W skład dostępnej na Steamie edycji Audiosurf wejdzie ścieżka dźwiękowa z The Orange Box (włącznie z kultowym utworem „Still Alive” z nie mniej kultowego Portal). Jej oficjalna premiera przewidziana została na 15 lutego bieżącego roku.

Innowacyjna gra muzyczna do zamówienia na Steam - ilustracja #1

Czy tak będzie wyglądał wymarzony teledysk...

Innowacyjna gra muzyczna do zamówienia na Steam - ilustracja #2

...do muzyki ulubionego kompozytora?

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.