Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2008, 10:21

autor: Jiker

UbiSoft Montreal wesprze Wii tajemniczymi produkcjami

Montrealskie studio francuskiego UbiSoft poznaliśmy z dobrej strony zagłębiając się w takie pozycje, jak Prince of Persia: Sands of Time, Rainbow Six Vegas, czy też Assassin’s Creed. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo do grona najciekawiej zapowiadających się produkcji kanadyjskiego oddziału dołączą programy przeznaczone dla posiadaczy konsoli Nintendo Wii.

Montrealskie studio francuskiego UbiSoft poznaliśmy z dobrej strony, zagłębiając się w takie pozycje, jak Prince of Persia: Sands of Time, Rainbow Six Vegas, czy też Assassin’s Creed. Możemy więc oczekiwać, że kolejne gry będą równie interesujące. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo do grona najciekawiej zapowiadających się produkcji kanadyjskiego oddziału dołączą programy przeznaczone dla posiadaczy konsoli Nintendo Wii.

Faktami mogącymi sugerować taki stan rzeczy podzielił się z redakcją serwisu Wired Yannis Mallat, prezes UbiSoft Montreal. W trakcie wywiadu przeprowadzonego podczas imprezy DICE zdradził on, że zespół pracuje obecnie nad co najmniej dwoma produkcjami powstającymi z myślą o konsoli Wii. Z tonu jego wypowiedzi oraz faktu, iż wspomniał w jej trakcie o grach z rodzaju akcja/przygoda wynika, że owe pozycje będą najpewniej przedstawicielkami tego gatunku. Pierwsze publiczne prezentacje powinny zostać przeprowadzone już niedługo.

UbiSoft Montreal położy także większy nacisk na produkcję gier casualowych. Specjalnie wyodrębniony oddział studia będzie projektować tego typu pozycje przeznaczone m.in. dla Nintendo DS. Z pierwszą grą tego typu mogliśmy się już zapoznać pod koniec zeszłego roku – był nią My Word Coach, wydany na Wii oraz DS.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.