Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 lutego 2008, 11:25

autor: Maciej "Von Zay" Makuła

Twórcy Halo i Battlefield zakładają nowe studio

Nazwiska ludzi odpowiedzialnych za tworzenie gier często tak bardzo identyfikują się z ich dziełami, że później wystarczy sama wzmianka o autorze, by wiedzieć czego można się po jego kolejnym projekcie spodziewać.

Nazwiska ludzi odpowiedzialnych za tworzenie gier często tak bardzo identyfikują się z ich dziełami, że później wystarczy sama wzmianka o autorze, by wiedzieć czego można się po jego kolejnym projekcie spodziewać. W tej materii można nawet mówić o swoistych gwiazdach branży elektronicznej rozrywki – a do takich bez wątpienia należą np. Peter Molyneux (Populous), Sid Meier (Civilization), John Carmack (Doom) czy ostatnio (czapki z głów) Jade Raymond. Dlatego pisząc o powstaniu Tyrant Studios przyjrzyjmy się profilom jego czołowych działaczy – a są to Hardy LeBel oraz Anders Hejdenberg.

Twórcy Halo i Battlefield zakładają nowe studio - ilustracja #1

Obydwaj panowie maczali palce w wielu znanych projektach. Jeśli chodzi o Hardy'ego LeBela były to przede wszystkim Oni oraz Halo: Combat Evolved, przy których pracował na stanowisku głównego projektanta, oraz Halo 2 – jako konsultant projektu. Pod banderą Microsoft Game Studios dane mu było współpracować przy takich grach jak Jade Empire od Bioware oraz Dungeon Siege 2Gas Powered Games.

Hejdenberg z kolei w swojej karierze zetknął się m.in. z Battlefield 2: Modern Combat, Battlefield 2142 oraz Futuramą.

Ponadto reszta załogi Tyrant Studios może poszczycić się takimi osiągnięciami jak współudział w pracach nad: Interstate '76, Spider-Man, Tony Hawk Pro Skater, Midnight Club 2, Alter Echo, Crimson Skies (wersja PC), Cel Damage i Viva Pinata – Party Animals.

Póki co nie podano żadnych tytułów gier produkowanych przez nowopowstałe studio, ale wiadomo, że trwają już rozmowy z kilkoma wydawcami w sprawie dziewiczego projektu.

Oficjalna strona developera.