Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2008, 08:56

Przyszłość z Electronic Arts. Nowy KotOR, Władca Pierścieni i nie tylko...

Electronic Arts spotkał się wczoraj z branżowymi analitykami, którym przedstawiono plany koncernu na kilka najbliższych lat. Na spotkaniu padło sporo nowych informacji, zapowiedziano także kilka nowych tytułów. Przyjrzyjmy się zatem, czego możemy spodziewać się w przyszłości po najnowszych produkcjach Elektroników.

Electronic Arts spotkał się wczoraj z branżowymi analitykami, którym przedstawiono plany koncernu na kilka najbliższych lat. Na spotkaniu padło sporo nowych informacji, zapowiedziano także kilka nowych tytułów. Przyjrzyjmy się zatem, czego możemy spodziewać się w przyszłości po najnowszych produkcjach Elektroników.

Oddział EA Sports planuje wydać w ciągu najbliższych trzech lat pięć całkowicie nowych marek. Jedna z nich światło dzienne powinna ujrzeć jeszcze w roku fiskalnym 2009, czyli pomiędzy 1 kwietnia 2008 roku a 31 marca 2009 roku. Peter Moore określił ten tytuł jako produkt przeznaczony dla tzw. „casuali”, któremu najbliżej do zapowiedzianego niedawno Facebreakera. Pozostałe cztery nowe marki będą zdecydowanie poważniejsze, zaś ich premiera powinna nastąpić najpóźniej do końca roku fiskalnego 2011. Moore zapowiedział również, że przyszłe iteracje serii FIFA i NBA Live zawierać będą „nowe, ekscytujące innowacje.”

Przyszłość z Electronic Arts. Nowy KotOR, Władca Pierścieni i nie tylko... - ilustracja #1

Także oddział The Sims Label ma się czym pochwalić. Firma nadal zamierza eksploatować temat Simsów. W planach znajduje się kilka tytułów, których produkcja, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna rozpocząć się w ciągu trzech najbliższych lat.

W związku z sukcesem, jaki odniosła gra MySims wydana na Nintendo DS i Wii (sprzedano ponad trzy miliony kopii), prezes działu, pani Nancy Smith poinformowała inwestorów, że do końca roku fiskalnego 2009 pojawią się kolejne gry związane z tą marką. Oprócz DSa i Wii, platformą docelową stanie się także PC.

Pierwszą z nich będzie MySims Kingdom. Jej premiera powinna nastąpić pomiędzy październikiem a grudniem tego roku. MySims Party pojawi się w sklepach w przyszłym roku, pomiędzy styczniem a marcem.

Pozostałymi tytułami będą SimCity Creator i SimAnimals, który zadebiutować powinien do końca marca przyszłego roku.

Przyszłość z Electronic Arts. Nowy KotOR, Władca Pierścieni i nie tylko... - ilustracja #2

Na spotkaniu pojawił się prezes EA, pan Frank Gibeau, który opowiadał o planach kontynuowania najmocniejszych marek wydawanych przez koncern. Możemy więc spodziewać się kolejnych części Need for Speed, Burnouta, Skate oraz Rock Band.

W ofercie Electronic Arts ma nie zabraknąć również nowych gier. Firma bardzo mocno wspiera inicjatywę powstania kilkukrotnie już u nas opisywanego Battlefield Heroes oraz bardzo dobrze zapowiadającego się Warhammera Online.

Nie zabrakło ciepłych słów na temat programów, które swoje premiery powinny mieć jeszcze w tym roku. Gibeau wspomniał o Tiberium (EA Los Angeles), Saboteur (Pandemic), Dead Space (EA Redwood Shores), Mirror’s Edge (DICE), Left 4 Dead (Valve) oraz Dragon Age (Bioware).

Zatrzymajmy się na chwilę przy tej ostatniej firmie. Oprócz Dragon Age, trwają prace nad kontynuacją Mass Effect. To jednak nie wszystko. Bioware w zanadrzu trzyma tajemniczy projekt nowej gry MMO oraz kolejnej części Knights of the Old Republic.

Przyszłość z Electronic Arts. Nowy KotOR, Władca Pierścieni i nie tylko... - ilustracja #3

Nad nową grą osadzoną w świecie znanym nam z Władcy Pierścieni pracuje zakupione niedawno przez EA studio Pandemic. Wiemy tylko, że premiera programu powinna nastąpić w roku fiskalnym 2009, co tylko potwierdza podawane przez nas kilka dni temu informacje.

Przyszłość z Electronic Arts. Nowy KotOR, Władca Pierścieni i nie tylko... - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.