Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2008, 10:30

THQ przedstawia raport finansowy i zapowiada kolejną część Red Faction

Przy okazji ujawnienia przez koncern THQ raportu finansowego za trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego światło dzienne ujrzało kilka ciekawych informacji, z którym teraz chcielibyśmy się z Wami podzielić. Nim jednak przejdziemy do meritum, warto przedstawić nieco szerszy obraz sytuacji.

Przy okazji ujawnienia przez koncern THQ raportu finansowego za trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego światło dzienne ujrzało kilka ciekawych informacji, z którym teraz chcielibyśmy się z Wami podzielić. Nim jednak przejdziemy do meritum, warto przedstawić nieco szerszy obraz sytuacji.

Aby nie epatować zbytnio dziesiątkami niepotrzebnych cyferek, ograniczmy się tylko do tych najważniejszych. Tak więc koncern odnotował niewielki wzrost sprzedaży wydawanych przez siebie tytułów, w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Przychód w trzecim kwartale roku fiskalnego ukształtował się na wcale niezgorszym poziomie 509,6 milionów dolarów.

Dla porównania warto dodać, że w ciągu całych dziewięciu miesięcy, a więc od 1 kwietnia do 31 grudnia ubiegłego roku przychód wyniósł 843,8 miliony dolarów, co bardzo wyraźnie wskazuje nam, jak ważny dla każdej firmy w branży komputerowej rozrywki jest okres świąteczny i końcówka roku. Co ciekawe, jest to nieco mniej, niż rok wcześniej w analogicznym okresie rozliczeniowym (pierwsze trzy kwartały roku fiskalnego). Widać ubiegłoroczne hity z Saint’s Row i Destroy All Humans 2 na czele przypadły bardziej do gustu graczom niż tegoroczny Conan i kolejna edycja Moto GP. Wykazane w trzech pierwszych kwartałach straty w ilości 806 tysięcy dolarów w porównaniu do zysku rzędu 61,5 milionów dolarów w roku ubiegłym z pewnością będą dla kierownictwa firmy ciężkim orzechem do zgryzienia. Zresztą pierwsze owoce tych strat dały o sobie znać już jakiś czas temu, kiedy to informowaliśmy Was o zrezygnowaniu przez koncern z kontynuowania serii Juiced i Stuntman.

Czy zatem znajdzie się w całym raporcie jakaś jaskółka, promyczek nadziei na przyszłość? Oczywiście. THQ przede wszystkim zadowolone jest ze sprzedaży wrestlingu WWE SmackDown vs. Raw 2008 oraz wyścigów MX vs. ATV Untamed i Cars: Mater-National. Przy czym szczególnie warto zwrócić uwagę na ten pierwszy tytuł, który w samym tylko trzecim kwartale został wysłany do sprzedawców w ilości 5 milionów kopii, dzięki czemu dochód ze sprzedaży całej serii od momentu jej powstania wyniósł ponad miliard dolarów.

Optymistyczne prognozy zakładają, że przychód za cały rok przekroczy miliard dolarów. Ma się to stać częściowo dzięki premierze gry Frontlines: Fuel of War, której premierę przewidziano na koniec lutego.

Na zakończenie pora na najciekawszą dla czytelników informację, czyli zapowiedzi nowych tytułów. W roku fiskalnym 2009 możemy spodziewać się kontunuacji Saint’s Row i WWE, a przede wszystkim trzeciej części Red Faction.

Po sześciu latach od wydania Red Faction II, koncern przypomniał sobie w końcu o istnieniu tej marki. Seria swego czasu stanowiła nie lada zwrot, pozwalając na bezpardonowe niszczenie korytarzy, którymi przechodził główny bohater. Być może włodarzy firmy skusiła nowa technologia i w części trzeciej staniemy się świadkami nowego przełomu?

Producentem serii jak do tej pory była firma Volition Inc. Kto zajmie się Red Faction III jeszcze nie wiemy, ale będziemy trzymać rękę na pulsie.

Ostatnia aktualizacja: 2008-02-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.