Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2007, 14:13

Premiera Gods and Heroes: Rome Rising ponownie opóźniona

Studio Perpetual Entertainment poinformowało o kolejnym już opóźnieniu premiery MMORPG pod tytułem Gods and Heroes: Rome Rising. Pozycja, której debiut miał pierwotnie nastąpić dwa lata temu, ukaże się w sprzedaży dopiero na początku przyszłego roku.

Studio Perpetual Entertainment poinformowało o kolejnym już opóźnieniu premiery MMORPG pod tytułem Gods and Heroes: Rome Rising. Pozycja, której debiut miał pierwotnie nastąpić dwa lata temu (w ostatnich miesiąc była mowa o tegorocznym okresie letnim), ukaże się w sprzedaży dopiero na początku przyszłego roku.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że główna faza produkcyjna Gods and Heroes została doprowadzona do szczęśliwego końca. Aktualnie Perpetual Entertainment zajmować się będzie ostatnimi testami, które powinny się przysłużyć do wyeliminowania ewentualnych błędów mogących utrudniać sieciową rozgrywkę w stylu hitowego World of Warcraft.

O ile z punktu widzenia gracza ostatnie informacje na temat Gods of Heroes są jak najbardziej pozytywne, o tyle w przypadku pracowników producenta dzieła nie można już tego powiedzieć. W najbliższym czasie pracę straci bowiem około czterdziestu z nich. Jak tłumaczy szef Perpetual, Chris McKibbin, zwolnienia będą związane z faktem, iż utrzymanie i konserwowanie już wydanej pozycji MMO nie wymaga utrzymywania wielkiego studia. „Nad tymże procesem kontrolę powinien sprawować mniejszy, a przy tym bardziej zgrany zespół”, powiedział McKibbin w rozmowie z dziennikarzem serwisu Gamasutra.

Gods of Heroes: Rome Rising zostanie wydane jedynie w wersji na komputery osobiste. Światowa premiera gry powinna nastąpić na początku 2008 roku. Więcej informacji na jej temat znajdziecie w naszej Encyklopedii.