Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PC
Okładka Insanely Twisted Shadow Planet (X360)

Insanely Twisted Shadow Planet

Insanely Twisted Shadow Planet to połączenie strzelanki z grą zręcznościową. Gracz kieruje latającym spodkiem wyposażonym w działko pokładowe. Wyróżniającą cechą tego tytuły jest grafika oraz projekty poziomów i przeciwników stworzone przez kanadyjskiego rysownika Michela Gagne.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | multiplayer | indie

Okładka Insanely Twisted Shadow Planet (X360)

data premiery gry:

3sie2011

X360

17kwi2012

PC

Insanely Twisted Shadow Planet to zręcznościowa platformówka z bardzo nietypową oprawą wizualną. Produkcja została przygotowana przez studio Fuelcell Games oraz kanadyjskiego rysownika Michela Gagne, który odpowiada za projekt warstwy graficznej.

W Insanely Twisted Shadow Planet kierujemy małym stateczkiem kosmicznym, który musi zmierzyć się z tytułową planetą, zagrażającą całemu wszechświatowi. Podczas gry przemierzamy niezwykły i jednocześnie niebezpieczny świat. W każdym z jego zakamarków czeka mnóstwo przeciwników, pułapek oraz łamigłówek do rozwiązania. Pomiędzy poszczególnymi fragmentami przygody oglądamy świetne animacje przygotowane przez Michela Gagne.

Świat Insanely Twisted Shadow Planet jest otwarty, chociaż dostęp do pewnych lokacji blokują przeszkody różnego typu (całość utrzymano więc w stylu „metroidvania”). Z czasem możliwości statku zwiększają się i możemy zwiedzić niedostępne wcześniej miejsca. Sama rozgrywka łączy rozwiązywanie łamigłówek z walką. Pojazd gracza wzbogaca się o kolejne gadżety, które pozwalają manipulować otoczeniem oraz bronie ułatwiające starcia z wrogami i bossami.

Insanely Twisted Shadow Planet to nie tylko kilkugodzinna przygoda na tytułowej planecie, ale też parę innych dodatków. Twórcy ukryli w świecie gry sporo różnych znajdziek, więc fani zaliczania dodatkowych wyzwań będą mieli co robić. Ponadto, produkcja zawiera tryb kooperacji dla kilku osób, w którym uczestnicy muszą przenieść bombę przez tor przeszkód.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Insanely Twisted Shadow Planet

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Insanely Twisted Shadow Planet

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 1.2 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 5900 lub lepszy), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Przez estetykę do serca - recenzja gry Insanely Twisted Shadow Planet
Przez estetykę do serca - recenzja gry Insanely Twisted Shadow Planet

Recenzja 4 sierpnia 2011, 13:02

Przekroczyliśmy półmetek tegorocznego Summer of Arcade. Trzecim tytułem z serii pięciu zapowiedzianych jest Insanely Twisted Shadow Planet, autorstwa ekipy Fuelcell Games. Estetykę tej dwuwymiarowej gry logicznej z elementami strzelania (raczej nie odwrotnie) opracował Michel Gagné, animator mający swój udział m.in. w powstawaniu serialu Star Wars: The Clone Wars. Nic więc dziwnego, że ktoś z takim doświadczeniem przygotował produkt schludny i interesujący wizualnie, utrzymany w atmosferze umiarkowanego dziwactwa.

X360
PC