Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360PS3PSPPC
Okładka Star Hammer Tactics (X360)

Star Hammer Tactics

Star Hammer Tactics to turowa strategia kosmiczna pozwalająca zapoznać się z losami planety Novus, która mierzy się z inwazją wrogich Nautilidów.

Strategiczne | turowe

Okładka Star Hammer Tactics (X360)

producent: Black Lab Games

wydawca: Black Lab Games

data premiery gry:

14cze2010

X360

14lip2010

PS3 PSP

14lut2012

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Hammer Tactics to przygotowana przez niezależne studio Black Lab Games produkcja, która przywraca do życia wymarły już nieco gatunek turowych strategii, przenosząc akcję w kosmos i pozwalając przejąć dowództwo nad obroną planety Novus. Produkcja zadebiutowała latem 2010 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz PlayStation Portable, zaś dwa lata później doczekała się także wydania na komputerach PC.

Fabuła gry opowiada o losach dowódcy wojskowego floty planety Novus, która została zaatakowana przez nację Nautilidów. Jak to zwykle bywa, zadaniem gracza jest obronienie swojej ojczyzny i pokonanie agresora.

System gry zbudowano na zasadach znanych kiedyś w produkcjach z serii Panzer General. Na ekranie przedstawiona jest podzielona na heksagonalne pola mapa, na której umiejscowione zostały jednostki różniące się potencjałem ofensywnym i defensywnym. W ramach każdej tury gracz może kierować ruchami swojej floty i decydować, które siły wroga zaatakować oraz jakie manewry taktyczne zastosować. Starcia przedstawione są na osobnym ekranie, gdzie walczące jednostki, bez udziału gracza, zadają sobie obrażenia w oparciu o opisujące je statystyki.

Twórcy przygotowali dodatkowo tryb Skirmish, w którym każdy gracz może stworzyć własną flotę i zmierzyć się przez sieć z żywym przeciwnikiem.

Star Hammer Tactics na X360, PSP itd. prezentuje oszczędną grafikę, którą wzbogacają dopracowane efekty eksplozji oraz nastrojowa muzyka, budująca klimat odpowiedni dla kosmicznego konfliktu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Star Hammer Tactics

Klasyfikacja PEGI Star Hammer Tactics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Star Hammer Tactics

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PS3): minis
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PSP): minis
X360
PS3
PSP
PC