Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2007, 13:21

autor: Metatron

StarCraft: Ghost wciąż w planach Blizzard Entertainment

Jak donosi serwis Next-Gen, udzielona podczas konferencji poświęconej grom MMO, która odbyła się w ramach imprezy Hollywood and Games Summit, wypowiedź Roba Pardo z Blizzard Entertainment wskazuje na to, że twórcy wciąż mają w planach stworzenie StarCraft: Ghost. Niestety nie są to plany na najbliższe lata.

Kiedy ponad roku temu firma Blizzard Entertainment ogłosiła, że prace nad StarCraft: Ghost zostały wstrzymane na czas nieokreślony, większość fanów uznała, że może już zapomnieć o tej osadzonej w uniwersum popularnego RTS-a grze akcji. Niektórzy skłaniali się jednak ku opinii, że anulowanie produkcji w wersji na konsole starej generacji jest zapowiedzią przeniesienia jej na nowsze platformy. Niestety brak informacji ze strony Blizzarda nie potwierdzał tych domysłów. Jak się okazało, nie należy jeszcze tracić nadziei.

Jak donosi serwis Next-Gen, wypowiedź Roba Pardo z Blizzard Entertainment udzielona podczas konferencji poświęconej grom MMO, która odbyła się w ramach imprezy Hollywood and Games Summit wskazuje na to, że deweloperzy wciąż mają w planach stworzenie tej produkcji. Niestety nie są to plany na najbliższe lata.

Opowiadając o strategii firmy Pardo przyznał, że nie jest prawdą stwierdzenie, iż Blizzard tworzy więcej hitów niż inne studia. Różnica polega na tym, że firma rezygnuje z projektów, które mogą nie odnieść sukcesu. „Chcemy po prostu anulować projekty, które się nie udają – powiedział – Czasami po sześciu miesiącach developingu okazuje się, że to nie to”.

„Ostatnim takim tytułem był StarCraft: Ghost . W przypadku tej gry jesteśmy bardzo uparci. Wciąż wierzę w nią i w [wykreowanych na jej potrzeby] bohaterów, ale nie jesteśmy w stanie zrobić jej na takim poziomie, jakbyśmy tego sobie życzyli. Zamiast tego musimy koncentrować się na naszych innych grach. Mamy jednak nadzieję, że któregoś dnia powrócimy do Ghosta – przyznał Pardo.