Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2007, 15:20

autor: Vercetti

StarCraft II na pewno nie ukaże się w tym roku

Zaanonsowany przed blisko dwoma tygodniami StarCraft II to z pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych gier strategicznych w historii komputerowej rozrywki. Entuzjaści zmagań pomiędzy nacjami Terran, Zergów i Protossów w przerwach pomiędzy przeglądaniem materiałów na temat RTS-a studia Blizzard Entertainment zastanawiają się już, kiedy sequel hitu z 1998 r. ujrzy wreszcie światło dzienne.

Zaanonsowany przed blisko dwoma tygodniami StarCraft II to z pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych gier strategicznych w historii komputerowej rozrywki. Entuzjaści zmagań pomiędzy nacjami Terran, Zergów i Protossów w przerwach pomiędzy przeglądaniem materiałów na temat RTS-a studia Blizzard Entertainment zastanawiają się już, kiedy sequel hitu z 1998 roku ujrzy wreszcie światło dzienne.

StarCraft II na pewno nie ukaże się w tym roku - ilustracja #1

Niestety nie mamy dla nich zbyt dobrych wieści, gdyż StarCraft II na 100% nie trafi na rynek przed końcem 2007. Taką właśnie informację ujawnił w wywiadzie dla serwisu MSNBC jeden z producentów gry, Rob Pardo. Na pytanie o datę premiery nadchodzącej strategii udzielił on następującej odpowiedzi:

„Jedyny konkret, jaki mogę podać, to fakt, że [StarCraft II] nie ukaże się w tym roku. Niektórzy ludzie, widząc zaawansowany stan gry, mieli nadzieję, że wydamy ją jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, jednak tak się definitywnie nie stanie”. Niestety Pardo, powołując się na tajemnicę służbową, nie podzielił się ze światem wiadomością o dokładnym terminie debiutu gry. Pozostaje nam wierzyć, że produkt, którego developing rozpoczęto już w 2003 roku, wynagrodzi nam długie miesiące oczekiwania i zasłuży sobie na miano rzetelnej kontynuacji kultowego StarCrafta.