Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2007, 08:10

autor: Katarzyna "Major Doktor Upiorna" Grysiewicz

Łowcy smoków wkroczą do świata elektronicznej rozrywki

Animowany serial Dragon Hunters zadebiutował na kanale Cartoon Network w styczniu ubiegłego roku. Przedstawiona w nim historia w ciągu najbliższych kilku miesięcy zagości również na srebrnym ekranie. Nic więc dziwnego, że na fali popularności owej opowieści firma Playlogic Entertainment zdecydowała się na przeniesienie przygód serialowych bohaterów do świata elektronicznej rozrywki.

Animowany serial Dragon Hunters zadebiutował na kanale Cartoon Network w styczniu ubiegłego roku i od razu zyskał sobie rzeszę fanów. Historia opowiadająca o grupce myśliwych, nieustannie tropiących kreatury nękające ich świat, w ciągu najbliższych kilku miesięcy zagości również na srebrnym ekranie. Nic więc dziwnego, że na fali popularności owej opowieści firma Playlogic Entertainment zdecydowała się na przeniesienie przygód serialowych bohaterów do świata elektronicznej rozrywki.

Łowcy smoków wkroczą do świata elektronicznej rozrywki - ilustracja #1

W tym celu przedstawiciele wymienionej firmy podpisali kilkuletnią umowę z Futurikon - producentem zarówno serialu, jak i obrazu kinowego. W ramach owego porozumienia Playlogic Entertainment otrzymało prawa do wykorzystania uniwersum Dragon Hunters w grach przeznaczonych na rozmaite platformy. Pierwsza zapowiedziana pozycja trafi do posiadaczy konsoli Nintendo DS na początku przyszłego roku w okresie premiery kręconego filmu.

Świat Dragon Hunters, przedstawiony w serialu telewizyjnym, składa się z nieokreślonej liczby wysepek, unoszących się w przestrzeni kosmicznej i połączonych systemem mostów. Niestety spokojne życie jego mieszkańców nieustannie zakłócają wstrętne kreatury, zwane po prostu smokami. Przeciwstawia im się grupa śmiałków na czele z muskularnym Lian-Chu i Gwizdo - mózgiem całej drużyny.

gry