Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Dragon Hunters (NDS)
OkładkaDragon Hunters (NDS)

Dragon Hunters NDS

Dragon Hunter to typowa zręcznościówka, w której wcielamy się w rolę łowców smoków. Przemierzamy kolorowe poziomy, na końcu których czeka nas walka z bossem.

Akcji | TPP | fantasy | seriale animowane | smoki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Hunters Premiera NDS

18kwietnia2008

producent: Engine Software wydawca: Playlogic Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Hunters to typowa zręcznościówka. Za produkcję tytułu odpowiedzialne jest Engine Software, natomiast wydaniem zajęło się Playlogic. Wersja na Nitendo DS została przygotowana na podstawie filmu oraz serialu o tym samym tytule.

Akcja przenosi nas do baśniowego świata, wypełnionego magicznymi stworami. Charakterystyczną cechą tej krainy są porozrzucane, lewitujące w powietrzu wyspy. Fabuła opowiada o losach trójki śmiałków. Są to przyjaciele Lian-Chu oraz Gwizdo, a także ich zwierzaczek Hector. Gracz wciela się w rolę tej właśnie drużyny poszukiwaczy przygód.

Rozgrywka w głównej mierze polega na skakaniu po poruszających się platformach i zbieraniu klejnocików, rozmieszczonych w różnych miejscach. Gdzieniegdzie natrafimy na specjalne wiry powietrzne, które wybiją nas wyżej w górę. Czasem możemy też chodzić po ścianach i sufitach, dzięki czemu dostaniemy się do niedostępnych inaczej lokacji. Warto zauważyć, że w trakcie misji trafiamy na różne przeszkody, które zmuszają nas do zmiany kontrolowanej aktualnie postaci. Do skakania po ruchomych elementach terenu wykorzystamy wygimnastykowanego bohatera, a do walki z napotkanymi wrogami, czy przesuwania wielkich bloków skalnych, użyjemy osiłka. Oprócz tego, co jakiś czas natkniemy się na łamigłówki. Na końcu każdej planszy czekają na nas potężne smoki, które spełniają tu rolę bossów. Walki te są bardzo urozmaicone, na przykład w jednej z nich korzystamy z ogromnej kuszy.

Każda z postaci na wspólne konto zbiera znajdki, za które otrzymujemy serduszka. Spełniają one rolę punktów życia, które możemy przydzielać herosom, gdy tylko stracą nieco swojej energii. W grze znajduje się też wiele mini-gierek. Dzięki wbudowanej opcji multiplayera możemy się w nie bawić wraz z przyjacielem.

Dragon Hunters prezentuje proste środowisko graficzne. Poruszamy się po poziomach zaprojektowanych z nieskomplikowanych elementów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 2.6 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Hunters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.