Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Capucine (Wii)
OkładkaCapucine (Wii)

Capucine Wii

Capucine to gra przygodowa w głównej mierze nastawiona na eksplorację wirtualnego środowiska. Przygotowując niniejszą pozycję, jako tytuł ekskluzywny dla konsoli Wii, developerzy postanowili wykorzystać wszystkie atuty owej platformy sprzętowej.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Capucine Premiera Wii

anulowana

producent: Supinfogame Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Capucine to gra przygodowa w głównej mierze nastawiona na eksplorację wirtualnego środowiska. Przygotowując niniejszą pozycję, jako tytuł ekskluzywny dla konsoli Wii, developerzy postanowili wykorzystać wszystkie atuty owej platformy sprzętowej. Produkcję tę ukazano w formie baśni, przedstawiającej odwieczną opozycję pomiędzy światłem i ciemnością.

Akcja omawianej gry została usytuowana w fantastycznym świecie, gdzie wszystko jest martwe. Niebo spowite cieniem sprawia, że w krainie tej panuje mrok, przypominający księżycową noc. Niespodziewanie na opisanym terenie pojawia się ośmioletnia dziewczynka imieniem Capucine, trzymająca w lewej dłoni kwiat nasturcji. Roślina ta daje jej szansę na przetrwanie w owładniętym ciemnością i wyludnionym uniwersum. Owo dziecko, dzięki magicznej mocy, znajdującej się w jej prawej ręce, jest w stanie wprowadzić światło do pogrążonej w cieniu rzeczywistości. Przemierzając surrealistyczne wirtualne środowisko dziewczynka wypuszcza kolejne promyki, ożywiając w ten sposób poszczególne elementy świata.

Niestety droga Capucine została usłana wieloma przeszkodami. Niejednokrotnie mała protagonistka musi rozwiązać problemy natury logicznej i stanąć do walki z niebezpiecznymi oponentami. Przeciwnikami samotnej bohaterki uczyniono cienie, powstałe przy posługiwaniu się światłem i nieustannie próbujące pozbawić ją ochronnego kwiatka. Ich ilość i siła zależały od tego, w jaki sposób wykorzystuje się posiadaną moc. W związku z tym trzeba wykazać się niezwykłą czujnością, gdyż niewłaściwe posunięcie zagraża bezpieczeństwu bohaterki. Wprowadza to zarazem pewną swobodę do rozgrywki, gdyż to od użytkownika zależy jakie elementy zostają przywrócone do życia w danym momencie.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Capucine: 12+