Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2GCNGBAPC
Okładka Charlie and the Chocolate Factory (XBOX)
OkładkaCharlie and the Chocolate Factory (XBOX)

Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory to przygodowa gra akcji zrealizowana w oparciu o kinową ekranizację (w reżyserii Tim Burtona i z Johnym Deppem w roli głównej) klasycznej książki Roalda Dahla o tym samym tytule.

Akcji | TPP | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Charlie and the Chocolate Factory Premiera

11lip2005

PS2 GCN XBOX GBA

12lip2005

PC

Gry podobne do Charlie and the Chocolate Factory

Shrek 2: The Game

Iniemamocni

Robots

Charlie and the Chocolate Factory (pol. Charlie i fabryka czekolady) to przygodowa gra akcji zrealizowana w oparciu o kinową ekranizację (w reżyserii Tim Burtona i z Johnym Deppem w roli głównej) klasycznej książki Roalda Dahla o tym samym tytule. Opowiada ona historię chłopca z ubogiej rodziny o imieniu Charlie Bucket, który wraz z czterema innymi dziećmi zdobywa złoty bilet uprawiający uprawniający do odwiedzin legendarnej fabryki słodyczy Willy’ego Wonka. Gracz ma okazję pokierować poczynaniami bohatera i zwiedzić przeróżne zakamarki fabryki, w tym i takie, jakie nie pojawiły się w filmie. Ponadto musi ocalić dorobek Wonka przed pozostałymi dziećmi, które wiedzione niepohamowaną chciwością i zachłannością niszczą poszczególne elementy budynku. Gdy tego dokona zdobędzie szacunek Willy’ego Wonka i bardzo nieoczekiwaną nagrodę – będzie spadkobiercą czekoladowego imperium.

Akcja programu zaprezentowana została w całkowicie trójwymiarowej grafice, wykonanej w charakterystycznym bajkowym stylu (żywe, jaskrawe kolory). Bohatera i jego otoczenie obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Rozgrywka, podobnie jak w produkcjach typu Madagascar czy Robots, ma charakter zręcznościowy. Poruszamy się po różnorodnych poziomach, rozwiązujemy na nich liczne zagadki, naprawiamy uszkodzone przez dzieci urządzenia, przezwyciężamy przeciwności wykorzystując nabyte „cukierkowe moce” oraz pomagamy Oompa-Loompasom (pracownikom fabryki) doprowadzić fabrykę do porządku.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 310 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Charlie and the Chocolate Factory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Charlie and the Chocolate Factory Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
GCN
XBOX
GBA