Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCGBANDS
Okładka Deal or No Deal (PC)
OkładkaDeal or No Deal (PC)

Deal or No Deal

Deal or No Deal to komputerowa adaptacja bijącego rekordy popularności teleturnieju znanego w Polsce jako „Grasz czy nie grasz”. Dzięki tej produkcji możemy poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście uczestniczyli w turnieju.

Logiczne | teleturnieje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deal or No Deal Premiera

6lis2006

PC

18lip2007

GBA NDS

Deal or No Deal jest oczywiście grą nawiązującą do cieszącego się ogromną popularnością teleturnieju telewizyjnego. Polskim widzom program ten znany jest pod nazwą „Grasz czy nie grasz?”. Opisywana gra bazuje jednak na amerykańskiej wersji programu, emitowanej przez stację NBC i prowadzonej przez Howiego Mandela. Oznacza to przede wszystkim to, iż wspomniany prowadzący pojawia się w grze, towarzysząc nam w podejmowaniu kolejnych decyzji. Deal or No Deal początkowo ukazał się wyłącznie na komputery osobiste. Miało to miejsce pod koniec 2006 roku. Dopiero po kilku miesiącach zdecydowano się na wydanie dwóch innych wersji – na GameBoya Advance i Nintendo DS. Obie edycje gry nie różnią się pomiędzy sobą pod względem przebiegu rozgrywki i grafiki. Za przygotowanie kieszonkowych edycji Deal or No Deal odpowiedzialna jest firma Global Star Software, która na swoim koncie ma też między innymi takie gry jak Carnival Games (Wii) czy Dora the Explorer (GBA).

Zasady zabawy pozostały oczywiście niezmienione w stosunku do formuły programu telewizyjnego. Na początku zabawy wybieramy więc jedną walizkę, z którą pozostajemy już do samego końca gry. W międzyczasie odsłaniamy inne walizki oraz wysłuchujemy propozycji bankiera, oferującego kwoty zgodnie z wartościami, które zniknęły już z puli możliwych nagród. Po zakończeniu każdej rundy możemy zgodzić się na propozycję bankiera lub kontynuować zabawę. Producent zadbał tu jednak o parę interesujących nowości. Pieniądze mogą być zastępowane czymś innym, lecz ma to znaczenie czysto symboliczne. Wszystkie wersje gry zawierają multiplayer dla dwóch osób. Jeden z graczy wciela się wtedy w postać bankiera. Ponadto zadbano o sympatyczne minigry, związane oczywiście z tematyką samego turnieju.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Deal or No Deal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Deal or No Deal Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
PC
GBA
NDS