Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 września 2007, 11:50

autor: Metatron

Odcinek serialu South Park "Make Love, Not Warcraft" laureatem nagrody Emmy

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że odcinek serialu South Park, w którym młodzi bohaterowie zmagają się z pokonaniem polującego na postacie graczy w World of Warcraft szaleńca, został nominowany do nagrody Emmy. Obecnie możemy podać jeszcze lepszą wiadomość – wspomniany epizod pokonał konkurentów i został laureatem.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że odcinek serialu South Park, w którym młodzi bohaterowie zmagają się z polującym na postacie graczy w World of Warcraft szaleńcem, został nominowany do nagrody Emmy. Obecnie możemy podać jeszcze lepszą wiadomość – wspomniany epizod pokonał konkurentów i został laureatem.

Odcinek serialu South Park 'Make Love, Not Warcraft' laureatem nagrody Emmy - ilustracja #1

Emitowany w sezonie 10. odcinek Make Love, Not Warcraft powstał przy współudziale twórców bijącego rekordy popularności MMORPG, firmy Blizzard Entertainment. Wykorzystano w nim elementy gry w celu skonstruowania fabuły. W ten sposób doszło do ciekawego połączenia tradycyjnego serialu animowanego i machinimy.

„Ucieszyliśmy się na wieść o tym, że twórcy South Parku chcą wykorzystać World of Warcraft w odcinku otwierającym nowy sezon i naprawdę z przyjemnością z nimi współpracowaliśmy, żeby to umożliwić” – wspomina Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzarda.

Odcinek serialu South Park 'Make Love, Not Warcraft' laureatem nagrody Emmy - ilustracja #2

Emmy dla South Park: Make Love, Not Warcraft w kategorii „film animowany poniżej jednej godziny” zostało przyznane przez organizację Academy of Television Arts & Sciences. Było to już pięćdziesiąte dziewiąte rozdanie wspomnianych nagród.

Rzeczony epizod nie tylko został nagrodzony Emmy, lecz także pobił rekord oglądalności. Jego premierową emisję oglądało 3,4 miliona widzów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.