Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2011, 11:30

autor: Sarge

Grupa LEGO przejmuje prawa do LEGO Universe

Grupa LEGO, znana ze stworzenia najpopularniejszych klocków na świecie, poinformowała o wykupieniu studia NetDevil, odpowiedzialnego za wydaną w październiku grę MMO o nazwie LEGO Universe.

Grupa LEGO, znana ze stworzenia najpopularniejszych klocków na świecie, poinformowała o wykupieniu studia NetDevil, odpowiedzialnego za wydaną w październiku grę MMO o nazwie LEGO Universe.

Koncern nie tylko przejął prawa do LEGO Universe, ale również rozpoczął proces restrukturyzacji wspomnianego dewelopera. W rezultacie zwolniona została spora grupa pracowników studia. W ramach rewanżu zaczęli oni publikować na Facebooku notki z wiele mówiącym napisem „NetDevil R.I.P.” (ang. Rest In Peace, czyli „spoczywaj w pokoju”).

Jak twierdzi Toby Cochran (były animator postaci w LEGO Universe), jeszcze tydzień temu wszyscy zapewniani byli, że nie muszą martwić się o swoje posady. Nie minęło jednak kilka dni, gdy na łamach popularnego serwisu społecznościowego pracownicy zaczęli wyrażać swój żal związany z otrzymanymi wypowiedzeniami.

Grupa LEGO przejmuje prawa do LEGO Universe - ilustracja #1

Oficjalna liczba zwolnionych osób nie jest znana, choć mówi się, że wypowiedzenia otrzymało 25% spośród wszystkich zatrudnionych (podobno chodzi o 20 pracowników). Wprawdzie prace nad dalszym udoskonalaniem LEGO Universe nie ustaną, ale można się zastanawiać, czy zmniejszone siły przerobowe nie wpłyną negatywnie na poziom rozwoju produkcji.

Tymczasem, jak donosi serwis Big Download, grupa ok. 40 ludzi z NetDevil została przeniesiona do prac nad przeglądarkową grą Fortune Online. To by oznaczało, że w studiu pozostało ok. 20 osób do dopracowywania LEGO Universe. Poza tym należy pamiętać, że NetDevil wciąż tworzy kosmiczną grę MMO znaną pod nazwą Jumpgate: Evolution, której losy w świetle ostatniego zamieszania finansowego nie są do końca pewne.

LEGO Universe to gra MMO, w której cały świat jest zbudowany z tytułowych klocków. Nie jest to typowy przedstawiciel MMO, bowiem naszym głównym zadaniem jest budowanie różnych konstrukcji. Gracze za poszczególne działania nie dostają punktów doświadczenia, a co najwyżej nowe przedmioty. Tytuł oczywiście oferuje szereg innych atrakcji łącząc w sobie elementy różnych gatunków.