Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2010, 13:10

autor: Jiker

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Lost Planet 2, Marvel vs Capcom 3) 29/07/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowy dodatku do Lost Planet 2, turniejach na QuakeCon 2010, problemach firmy Playlogic, przenośnej wersji Call of Duty: Black Ops, skasowaniu Metalocalypse, a także wrześniowym wyłączeniu serwerów gry Exteel. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowy dodatku do Lost Planet 2, turniejach na QuakeCon 2010, problemach firmy Playlogic, przenośnej wersji Call of Duty: Black Ops, skasowaniu Metalocalypse, a także wrześniowym wyłączeniu serwerów gry Exteel. Zapraszamy do lektury.

Lost Planet 2

Firma Capcom zapowiedziała nowy dodatek DLC do gry akcji Lost Planet 2. Rozszerzenie wprowadzi do produkcji nowy tryb rozgrywki, tzw. Rush Mode, w ramach którego maksymalnie czterech graczy jednocześnie będzie mogło wziąć udział w następujących po sobie walkach ze wszystkimi bossami z głównej kampanii podstawowej wersji LP2. Najlepsze wyniki osiągane w Rush Mode będą trafiały do specjalnych Leaderbordsów. W ramach dodatku zawarta zostanie także nowa skórka postaci (Post Modern) oraz aktualizacja do gry, poprawiająca balans rozgrywki. Cena DLC, który zostanie udostępniony najprawdopodobniej w połowie przyszłego tygodnia, została ustalona na poziomie 240 punktów Microsoftu (X360) oraz 2,99 euro (PS3).

QuakeCon 2010

W trakcie imprezy QuakeCon 2010, startującej już 12 sierpnia, odbędzie się szereg turniejów w przeglądarkową, darmową produkcję Quake Live, w ramach których organizatorzy przewidzieli szereg wygranych o łącznej wartości 50 tysięcy dolarów. Szczegóły na ich temat znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego poświęconego QuakeCon 2010.

Playlogic

Holenderski wydawca i producent Playlogic (Fairytale Fights) ma spore problemy finansowe. Firma w 2009 roku odnotowała stratę na poziomie 20,3 milionów dolarów i została zmuszona o wystosowanie prośby o przesunięcie terminu spłaty długów. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że Holendrzy rozpoczęli batalię sądową z koncernem Koch Media, który jest winny Playlogic ponad 2 miliony dolarów (z tytułu sprzedaży ich gier).

Call of Duty: Black Ops

Studio N-Space pracuje nad przenośną wersją strzelaniny Call of Duty: Black Ops. W produkcji, opracowywanej z myślą o DS, znajdzie się wiele zróżnicowanych misji, które posiadacze konsoli Nintendo rozgrywać będą z perspektywy pierwszej osoby. Nie zabraknie wśród nich zadań rozgrywanych na pokładzie śmigłowca, a także w przestworzach, za sterami eksperymentalnego myśliwca. W ramach Call of Duty: Black Ops na DS-a znajdzie się także opcja wieloosobowa, podzielona na rywalizację (maksymalnie sześciu graczy, system Perków), a także kooperację (dla dwóch osób). W grze nie zabraknie także dodatkowych wyzwań. Premiera przenośnej edycji nowego CoD odbędzie się w tym samym czasie, co debiut odsłon przeznaczonych na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii, czyli w listopadzie bieżącego roku.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Lost Planet 2, Marvel vs Capcom 3) 29/07/10 - ilustracja #1

Lost in Shadow

Do zachodniej premiery interesującej platformówki Lost in Shadow na Wii nie dojdzie w 2010 roku. Z informacji zawartych na najnowszym zwiastunie dzieła firmy Hudson wynika, że gra zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 4 stycznia 2011 roku. Do Europy trafi zapewne nieco później. W Lost in Shadow gracz przejmuje kontrolę nad cieniem bezimiennego chłopca, podejmując się próby zdobycia tajemniczej wieży. W wyprawie towarzyszy mu istota związana z żywiołem powietrza – mały duszek o imieniu Spangle. Gra pod względem klimatu przywodzi na myśl dokonania studia Team ICO (konkretnie przygodowe Ico).

Metalocalypse: Dethgame

Gry akcji o tytule Metalocalypse: Dethgame, zapowiedziana niemal dokładnie rok temu, została skasowana. Brutalna produkcja, nad którą pracowało studio Frozen Codebase (wspierane finansowo przez firmę Konami), miała należeć do gatunku chodzonych bijatyk i trafić do oferty serwisów Xbox Live Arcade i PlayStation Network. Według nieoficjalnych informacji odpowiedzialne za kasację jest szefostwo stacji telewizyjnej Adult Swim (gra powstawała na bazie jednej z jej serii).

Exteel

Firma NCsoft ogłosiła, że z dniem 1 września wyłączone zostaną serwery sieciowej strzelaniny Exteel. Już teraz przestał jednak funkcjonować system mikrotransakcji – mogą z niego jeszcze korzystać wyłącznie te osoby, które zgromadziły na swych kontach zapas kredytów. Pod koniec sierpnia będą one mogły przeznaczyć je na zakup wszystkich przedmiotów zawartych w grze, gdyż ich ceny obniżone zostaną do kwoty 1 kredytu.

LEGO

W 2011 roku LEGO Group wyda grę karcianą bazującą na świecie znanym z gry MMO Lego Universe (premiera 26 października). Jej opracowanie zostało zlecone firmie Dire Wolf Digital.

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds

W Sieci opublikowana została potencjalna lista wszystkich wojowników, w których będziemy mogli się wcielić w bijatyce Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds. Źródłem przecieku okazała się redakcja francuskiego serwisu PS3Gen, który natknął się na zestawienie w kodzie źródłowych japońskiego serwisu internetowego firmy Capcom. Producent gry nie skomentował tych doniesień, choć w Sieci pojawiły się już sugestie, że lista nie jest prawdziwa.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Lost Planet 2, Marvel vs Capcom 3) 29/07/10 - ilustracja #2

Irrational Games

Studio Irrational Games, mające w dorobku pierwszą odsłonę BioShocka, uruchomiło w Sieci stronę internetową zwiastującą ujawnienie tajemniczego Project Icarus. Producent ujawni swoje nowe dzieło najprawdopodobniej 11 sierpnia, kiedy to Ken Levine przedstawi nam przyszłe plany studia.

Capcom

Firma Capcom osiągnęła w kwartale zakończonym 30 czerwca bieżącego roku przychód na poziomie 218,5 miliona dolarów (2,4% niższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego). Jednocześnie japoński producent i wydawca odnotował 90% stratę w kontekście zysków – wartość ta spadła z 25,3 milionów dolarów do niespełna 3 milionów dolarów. Głównym powodem słabszych rezultatów była niższa, niż zakładano sprzedaż gry akcji Lost Planet 2.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Monster Jam: Path of Destruction

Lost in Shadow

Call of Duty: Black Ops

Alan Wake: The Signal

Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Alan Wake: The Signal - film startowy

Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core

Dungeon Siege III - teaser

Medal of Honor - The Catalyst

Gramy w Kane & Lynch 2: Dog Days Gramy!

Gramy w StarCraft II Gramy!

Gramy w StarCraft II - część druga Gramy!