Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2010, 11:59

autor: Jiker

Wieści ze świata (Halo: Reach, Alan Wake, Twisted Metal) 26/07/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych postaciach w Super Street Fighter IV, konferencji studia Irrational Games, spadających przychodach Atari, edytorze poziomów w Halo: Reach, a także zbliżającej się premierze pierwszego dodatku DLC do Alan Wake. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych postaciach w Super Street Fighter IV, konferencji studia Irrational Games, spadających przychodach Atari, edytorze poziomów w Halo: Reach, a także zbliżającej się premierze pierwszego dodatku DLC do Alan Wake. Zapraszamy do lektury.

Mega Man Universe

Jedną z głównych cech Mega Man Universe – nowej odsłony kultowej serii platformówek, zmierzającej do ofert Xbox Live Arcade i PlayStation Network – będzie możliwość zaprojektowania własnego bohatera. Gracz nie tylko otrzyma szansę wyposażenia Mega Mana w broń, którą posługiwali się jego towarzysze lub wrogowie, ale również wcielenia się w bohaterów innych gier firmy Capcom (jak np. Ryu ze Street Fightera, czy teżw Rycerza z Ghosts 'n Goblins). Przypominamy, że produkcja będzie klasycznym, dwuwymiarowym przedstawicielem serii.

Super Street Fighter IV

Według plotek konsolowe wersje bijatyki Super Street Fighter IV zostaną wkrótce wzbogacone o dwie nowe postacie, które posiadacze dzieła firmy Capcom będą mogli zdobyć poprzez zakup dodatku DLC (źródłem plotek okazało się zdjęcie z testów automatowej wersji gry, opublikowane w Sieci przez użytkownika Twittera o pseudonimie Gootecks). Spekuluje się, że branymi pod uwagę wojownikami są Alex ze Street Fighter III: 3rd Strike, a także Rolento znany z Final Fight i Street Fighter Alpha.

Irrational Games

11 sierpnia w Nowym Jorku studio Irrational Games – mające w dorobku świetnie przyjętą, pierwszą odsłonę serii BioShock – zorganizuje specjalne spotkanie, w trakcie którego Ken Levine i spółką podejmą temat przyszłości firmy. Wszyscy mają nadzieję, że w jego trakcie ujawnione zostaną pierwsze szczegóły na temat nowego dzieła producenta – tajemniczego Project Icarus, nad którym Levine pracuje podobno od trzech lat.

Atari

Firma Atari w pierwszym kwartale 2011 roku fiskalnego, zakończonym 30 czerwca, odnotowała 65-procentowy spadek przychodów w porównaniu z ubiegłym rokiem (z poziomu 54,5 miliona euro do 19,3 milionów euro). Wynika to przede wszystkim z faktu wprowadzenia na rynek tylko jednego, istotnego tytułu – nowej odsłony popularnej w Stanach Zjednoczonych serii Backyard Sports. Sytuację producenta i wydawcy uratowała w największych stopniu zwiększona popularność gier MMO Star Trek Online oraz Champions Online. W kolejnych kwartałach Atari planuje odrobić stratę. Firmie ma w tym pomóc druga część gry wyścigowej Test Drive Unlimited, a także polski The Witcher 2: Assassins of Kings.

Halo: Reach

Bungie opublikowało w Sieci nagranie, w którym przedstawiciele studia podjęli próbę opisania najważniejszych elementów edytora map multiplayer Forge znanego z Halo 3, który po nieobecności w Halo 3: ODST triumfalnie powraca do serii za sprawą Halo: Reach (debiut we wrześniu bieżącego roku). Okazuje się, że narzędzie będzie zdecydowanie bardziej rozbudowane, umożliwiając graczom tworzenie nie tylko większych, ale i zróżnicowanych lokacji. Więcej szczegółów poznacie za sprawą wspomnianego filmu.

Wieści ze świata (Halo: Reach, Alan Wake, Twisted Metal) 26/07/10 - ilustracja #1

Alan Wake

Już jutro do oferty Xbox Live trafi pierwszy dodatek DLC do przygodowej gry akcji Alan Wake. Rozszerzenie o nazwie The Signal będzie darmowe dla nabywców nowych egzemplarzy przygód pisarza (za sprawą specjalnego kodu dołączanego do pudełek z grą). Pozostali, w tym nabywcy polskiej wersji gry, będą musieli zapłacić 560 punktów MS. Akcja The Signal osadzona zostanie tuż po wydarzeniach przedstawionych w finale gry.

Rock Band 3

Studio Harmonix ujawniło kolejnych sześć utworów, jakie zostaną zawarte w grze muzycznej Rock Band 3:

  • Everybody Wants to Rule the World – Tears for Fears
  • "Rock Lobster – The B-52s
  • Foolin’ – Def Leppard
  • Beautiful People – Marilyn Manson
  • Hey Man, Nice Shot – Filter
  • Cold as Ice – Foreigner

Rock Band 3 zadebiutuje w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii w październiku bieżącego roku.

Twisted Metal

David Jaffe ze studia Eat, Sleep, Play potwierdził w trakcie imprezy Comic-Con, że sieciowy multiplayer w wyścigowej grze akcji Twisted Metal na PS3 dopuszczać będzie możliwość uczestniczenia w zabawie dwóch graczy siedzących przy jednej konsoli (na podzielonym ekranie). Dodatkowo Jaffe zaprzeczył jakoby gra miała oferować wsparcie dla technologii 3D. Premiera w przyszłym roku.

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Burn, Zombie, Burn!

The Sly Collection

Puzzle Dimension

Halo: Reach

Patrician IV

Naruto: Ultimate Ninja Storm 2

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Dead Rising 2

Shank - kooperacja

EA Sports MMA - Career Mode

Front Mission Evolved

Transformers: War For Cybertron - DLC

Historia Blizzarda - Orkowie i Ludzie Gramy!

Przegląd tygodnia - W gildii mafiozów video magazyn

gry