Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Metalocalypse: Dethgame (X360)

Metalocalypse: Dethgame

Zwariowana gra akcji na bazie serialu "Metalocalypse". Staczamy liczne walki ze zmutowanymi fanami zespołu Dethklok, starając się uchronić muzyków oraz graną przez nich muzykę.

Akcji

Okładka Metalocalypse: Dethgame (X360)

producent: Frozen Codebase

wydawca: Konami

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metalocalypse: Dethgame to gra akcji, której styl rozgrywki pod wieloma względami przypomina projekt Brütal Legend. Opisywany produkt opracowano z myślą o użytkownikach sieciowych usług Xbox Live Arcade i PlayStation Network.

Pod względem ogólnych założeń fabuły omawiana gra nawiązuje do serialu animowanego Metalocalypse, emitowanego przez stacje Adult Swim i Cartoon Network. Stajemy mianowicie przed okazją prześledzenia dalszych losów fikcyjnego norweskiego zespołu heavymetalowego Dethklok. Warto dodać, że jedną z osób odpowiedzialnych za przygotowanie gry jest Brendon Small, czyli współtwórca wspomnianej wyżej telewizyjnej produkcji.

Właściwa zabawa daje nam możliwość wcielenia się w postać Klokateera będącego jednym z roadies zespołu, a więc osobą odpowiedzialną za całą techniczną część tournée. Główny bohater stacza liczne walki ze zmutowanymi fanami kapeli, którzy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa jej członków oraz dla granej przez nich muzyki. W trakcie zabawy odwiedzamy wiele ciekawie zaprojektowanych lokacji, między innymi lochy Mordhausu. Rozgrywka wzbogacona jest licznymi mini-grami zręcznościowymi, a całość przepełniona czarnym humorem i nawiązaniami do prawdziwych zespołów heavymetalowych.

Dźwiękowym tłem do ukazywanych na ekranie potyczek są piosenki skomponowane przez kapelę Dethklok. Są to utwory zaczerpnięte z wydania Dethalbum, jak i trzy zupełnie nowe melodie z albumu Dethklok 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Gry podobne do Metalocalypse: Dethgame

Wymagania wiekowe Metalocalypse: Dethgame

16+

Wymagania sprzętowe Metalocalypse: Dethgame

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Lost Planet 2, Marvel vs Capcom 3) 29/07/10
Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Lost Planet 2, Marvel vs Capcom 3) 29/07/10

wiadomość29 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowy dodatku do Lost Planet 2, turniejach na QuakeCon 2010, problemach firmy Playlogic, przenośnej wersji Call of Duty: Black Ops, skasowaniu Metalocalypse, a także wrześniowym wyłączeniu serwerów gry Exteel. Zapraszamy do lektury.

Metalocalypse konkurencją dla Brutal Legend?
Metalocalypse konkurencją dla Brutal Legend?

wiadomość23 lipca 2009

Wygląda na to, że Brutal Legend nie będzie jedyną „metalową” grą w tym roku. Firma Konami zapowiedziała właśnie Metalocalypse: Dethgame.

X360
PS3