Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2010, 12:20

autor: Sarge

Świetny zwiastun Shogun 2: Total War

Oficjalna zapowiedź gry Shogun 2: Total War potwierdziła wcześniejsze plotki, jakoby popularna seria strategii od studia Creative Assembly miała powrócić. Pomimo zaprezentowania pierwszych screenów i zwiastuna, aż do dziś nie mogliśmy ocenić jak prezentuje się ona w ruchu.

Oficjalna zapowiedź gry Shogun 2: Total War potwierdziła wcześniejsze plotki, jakoby popularna seria strategii od studia Creative Assembly miała powrócić. Pomimo zaprezentowania pierwszych screenów i zwiastuna, aż do dziś nie mogliśmy ocenić jak prezentuje się ona w ruchu.

Za sprawą serwisu Gametrailers udostępniony został trailer, który po raz pierwszy prezentuje nadchodzącą produkcję w akcji. Wprawdzie nie można na nim zobaczyć samej rozgrywki, gdyż wszystko zostało odpowiednio zmontowane (filmowe ujęcia, najazdy kamer itd.), ale autorzy zapewniają, że całość działa na silniku gry i tak samo będzie wyglądać sama gra podczas rozgrywanych bitew.

Po obejrzeniu filmiku wnioski nasuwają się same – prezentuje się to jeszcze lepiej niż wydane na początku tego roku Napoleon: Total War. Już teraz można zatem traktować zupełnie poważnie zapewnienia o ulepszonej oprawie graficznej. W oczy rzuca się pięknie opracowana przyroda i gra świateł, a gdy na ekranie pojawia się naraz kilka tysięcy wojaków, nie sposób nie docenić poziomu technicznego tej pozycji.

Świetny zwiastun Shogun 2: Total War - ilustracja #1

Korzystając z któregoś z poniższych linków możecie na własne oczy przekonać się, jak to wszystko wygląda. Zwiastun jest dostępny zarówno w zwykłej jakości, jak i w rozdzielczości HD, dzięki czemu podczas oglądania nie umyka nam żaden szczegół.

Wciąż nie potwierdzono choćby minimalnych wymagań sprzętowych gry. Już teraz można się jednak spodziewać, że w jakimś stopniu wzrosną one w stosunku do ostatniego dzieła Creative Assembly. Ewentualne ogłoszenie rekomendowanej specyfikacji powiedziałoby nam jednak w tym temacie trochę więcej.

Shogun 2: Total War jest już siódmą odsłoną cyklu (nie licząc szeregu wydanych dodatków), ale dopiero drugą rozgrywającą się w czasach XVI-wiecznej Japonii. Autorzy obiecują bardziej przystępną i przemyślaną rozgrywkę, co ma też się przełożyć na mniejszą skalę bitew. Zamiast tego pojawią się bohaterowie – specjalne jednostki o wyjątkowych umiejętnościach, które będą pełnić ważną rolę w armii. Spodziewać się możemy również ciekawszej fabuły oraz usprawnionej Sztucznej Inteligencji, dzięki czemu potyczki w kampanii staną się jeszcze ciekawsze. Gra zostanie wydana na pecetach w 2011 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.