Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Exteel (PC)
OkładkaExteel (PC)

Exteel PC

Exteel to trójwymiarowa gra akcji, reprezentująca gatunek sieciowych strzelanin. Stanowi ona jedną z online’owych propozycji firmy NCsoft, które udostępnione są za darmo i nie wymagają opłat abonamentowych.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Exteel Premiera PC

4grudnia2007

producent: NCsoft wydawca: NCsoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

1 września 2010 roku serwery gry zostały zamknięte i firma NCsoft zaprzestała dalszego rozwoju tego tytułu.

Exteel to trójwymiarowa gra akcji, reprezentująca gatunek sieciowych strzelanin. Stanowi ona jedną z online’owych propozycji firmy NCsoft, które udostępnione są za darmo i nie wymagają opłat abonamentowych. Jedynie, wejście w posiadanie specjalnych, ekskluzywnych przedmiotów czy mini-dodatków (tzw. premium content), wiąże się z pewnymi płatnościami.

Programiści ze studia NCsoft postanowili umieścić fabułę swojego tytułu w dalekiej przyszłości. Futurystyczny świat stał się areną zmagań wielkich, humanoidalnych robotów – mechów. Gracz wciela się tutaj w pilota jednej z takich maszyn, a jego zadaniem jest walka z napotkanymi w Internecie oponentami i udowadnianie im, kto ma silniejsze argumenty.

Zabawa ma miejsce na specjalnych, wirtualnych arenach. Potyczki obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Do wyboru mamy kilka rodzajów mechów, które w dalszej kolejności możemy dowolnie modyfikować. Nic również nie stoi na przeszkodzie, byśmy nieużywanych gigantów przechowywali w specjalnie do tego przygotowanym hangarze. Nasza ingerencja we właściwości każdej maszyny dotyczy podstawowych elementów jej wyglądu, jak również cech istotnych w walce. Poprzez kupowanie coraz to skuteczniejszych broni czynimy swojego podopiecznego mocniejszym. Arsenał zawiera przeróżne miecze i dopasowane do nich tarcze, szybkostrzelne pistolety czy też dwuręczne wyrzutnie rakiet. Naturalnie wybór oręża determinuje styl walki, jakim się posługujemy. Swoje uderzenia możemy łączyć w sekwencje, dzięki czemu odnoszą one większy skutek. Niezależnie od sposobu prowadzenia potyczek wszystkie toczone przez nas bitwy są nader widowiskowe, gdyż rozgrywają się zarówno na lądzie, jak i w powietrzu.

Za wyświetlanie środowiska gry odpowiedzialny jest silnik Unreal Engine 2. Prócz widoków nowoczesnych pól bitewnych po każdym pojedynku czekają na nas plansze ze statystykami walki, pozycją zajmowaną przez naszego bohatera na międzynarodowej liście itp. Same sceny potyczek porównywane są do filmów akcji rodem z Hong Kongu.

Jako arena sieciowych zmagań Exteel pozwala na przetestowanie trybów: Death Match, Team Death Match, Territory Control lub Last Stand. Umożliwiają one samotną walkę o przetrwanie w niebezpiecznym uniwersum, a także grę zespołową, w której część zawodników odpowiada za działania ofensywne, a pozostali zajmują się obroną. Wbrew pozorom duży wpływ na rezultaty bitew ma bowiem taktyka.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 16  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Exteel: 12+