Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Exteel (PC)

Exteel PC

Exteel to trójwymiarowa gra akcji, reprezentująca gatunek sieciowych strzelanin. Stanowi ona jedną z online’owych propozycji firmy NCsoft, które udostępnione są za darmo i nie wymagają opłat abonamentowych.

Akcji | TPP

PC Windows
Okładka Exteel (PC)

producent: NCsoft

wydawca: NCsoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

1 września 2010 roku serwery gry zostały zamknięte i firma NCsoft zaprzestała dalszego rozwoju tego tytułu.

Exteel to trójwymiarowa gra akcji, reprezentująca gatunek sieciowych strzelanin. Stanowi ona jedną z online’owych propozycji firmy NCsoft, które udostępnione są za darmo i nie wymagają opłat abonamentowych. Jedynie, wejście w posiadanie specjalnych, ekskluzywnych przedmiotów czy mini-dodatków (tzw. premium content), wiąże się z pewnymi płatnościami.

Programiści ze studia NCsoft postanowili umieścić fabułę swojego tytułu w dalekiej przyszłości. Futurystyczny świat stał się areną zmagań wielkich, humanoidalnych robotów – mechów. Gracz wciela się tutaj w pilota jednej z takich maszyn, a jego zadaniem jest walka z napotkanymi w Internecie oponentami i udowadnianie im, kto ma silniejsze argumenty.

Zabawa ma miejsce na specjalnych, wirtualnych arenach. Potyczki obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Do wyboru mamy kilka rodzajów mechów, które w dalszej kolejności możemy dowolnie modyfikować. Nic również nie stoi na przeszkodzie, byśmy nieużywanych gigantów przechowywali w specjalnie do tego przygotowanym hangarze. Nasza ingerencja we właściwości każdej maszyny dotyczy podstawowych elementów jej wyglądu, jak również cech istotnych w walce. Poprzez kupowanie coraz to skuteczniejszych broni czynimy swojego podopiecznego mocniejszym. Arsenał zawiera przeróżne miecze i dopasowane do nich tarcze, szybkostrzelne pistolety czy też dwuręczne wyrzutnie rakiet. Naturalnie wybór oręża determinuje styl walki, jakim się posługujemy. Swoje uderzenia możemy łączyć w sekwencje, dzięki czemu odnoszą one większy skutek. Niezależnie od sposobu prowadzenia potyczek wszystkie toczone przez nas bitwy są nader widowiskowe, gdyż rozgrywają się zarówno na lądzie, jak i w powietrzu.

Za wyświetlanie środowiska gry odpowiedzialny jest silnik Unreal Engine 2. Prócz widoków nowoczesnych pól bitewnych po każdym pojedynku czekają na nas plansze ze statystykami walki, pozycją zajmowaną przez naszego bohatera na międzynarodowej liście itp. Same sceny potyczek porównywane są do filmów akcji rodem z Hong Kongu.

Jako arena sieciowych zmagań Exteel pozwala na przetestowanie trybów: Death Match, Team Death Match, Territory Control lub Last Stand. Umożliwiają one samotną walkę o przetrwanie w niebezpiecznym uniwersum, a także grę zespołową, w której część zawodników odpowiada za działania ofensywne, a pozostali zajmują się obroną. Wbrew pozorom duży wpływ na rezultaty bitew ma bowiem taktyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 16  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Exteel

12+

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Lost Planet 2, Marvel vs Capcom 3) 29/07/10
Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Lost Planet 2, Marvel vs Capcom 3) 29/07/10

wiadomość29 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowy dodatku do Lost Planet 2, turniejach na QuakeCon 2010, problemach firmy Playlogic, przenośnej wersji Call of Duty: Black Ops, skasowaniu Metalocalypse, a także wrześniowym wyłączeniu serwerów gry Exteel. Zapraszamy do lektury.

NCsoft prezentuje NCcoin – czyli zapłać za wirtualny miecz prawdziwymi pieniędzmi

wiadomość17 kwietnia 2008

Znany producent i wydawca ogromnej liczby gier online – Ncsoft, ujawnił szczegóły dotyczące nowego systemu mikro-transakcji, który będzie umieszczony w jego produktach.

NCSoft użyje Unreal Engine 3 w dwóch produkcjach MMO
NCSoft użyje Unreal Engine 3 w dwóch produkcjach MMO

wiadomość26 marca 2008

Jak się dowiadujemy z serwisu LocalTechWire, koreański producent gier, firma NCSoft użyje silnika Unreal Engine 3 w swoich dwóch nadchodzących projektach MMO.

Weź udział w beta-testach gry Exteel
Weź udział w beta-testach gry Exteel

wiadomość18 grudnia 2006

Południowokoreańska firma NCSoft rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do otwartych beta-testów nowej gry, zatytułowanej Exteel. Produkt ten powinien zainteresować miłośników strzelanin, którzy lubują się w internetowych potyczkach.